PËRMBYTJET, 1823 HEKTARË NËN UJË NË SHKODËR

Informacion mbi situaten e përmbytjeve në territorin e Bashkise Shkodër, data 11.01.2021,ora 08.30 Nga monitorimi periodik në terren ditën e sotme datë 11.01.2021,ora 08.30, situata...

GRABITJA NË RINAS, BRAHO LETËR TAHIRIT; KËRKON INFORMACIONE

Kryetari i komisionit parlamentar të sigurisë kombëtare Spartak Braho i ka dërguar një shkresë ministrit të Brendshëm.

SHKODËR, 30 VITE NGA RIHAPJA E XHAMISË SË PLUMBIT

Myftinia e Shkodrës ka nisur aktivitetet në përkujtim të 30 vjetorit të faljes së parë në xhaminë e Plumbit në 16 nëntor 1990 duke...

GODITËN SAHIT DOLLAPIN, PROKURORIA NIS HETIMET PËR 8 PUNONJËSIT E FNSH

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për 8 punonjës të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, që ushtruan dhunë ndaj sekretarit organizativ të PD, Sahit...

DUKAGJINI, PA PARA DHE PA INVESTIME

NË PRAG TË SEZONIT TË DIMRIT ASKUSH NUK ËSHTË KUJTUAR PËR KËTË ZONË.

REFORMIM, SHKRIHEN ARKIVAT VENDORE

 Nese ju duhet te terhiqni nje dokument nga arkiva vendore ne Shkoder, ju tashme duhet te udhetoni drejt Rreshenit apo Durresit. Ne fillim te muajit shkurt i eshte bere publike drejtoreve dhe inspektoreve reformimi i sistemit te arkivave ne vendin tone.

MOSBINDJA CIVILE, OPOZITA PËRPLASET ME POLICINË NË MILOT

Në Milot protestuesit e opozitës janë përplasur me policinë pas bllokimit të rrugës kryesore. Policia nuk ka lejuar që të bllokohet rruga, ndërsa protestuesit...

BOMBULAT E GAZIT, RREZIK POTENCIAL

VAZHDON TREGTIMI JASHTË STANDARDEVE I BOMBULAVE TË PRODHUARA PREJ DEKADASH .

PËRMBYTJET, RIHAPET AUTOSTRADA TIRANË-DURRËS PAS 20 ORËSH

Rihapet për qarkullimin e automjeteve pas 20 orësh, autostrada Tiranë-Durrës.

“COLOSSEO” DHE “PIAZZA PARK”, ÇDO USHQIM KONTROLLOHET

KEMI TRAJTUAR SHPESH DOMOSDOSHMËRINË PËR SIGURINË USHQIMORE. PO NDODH QË BIZNESE TË KUJDESEN VËRTET ME INICIATIVËN E TYRE PËR SIGURINË USHQIMORE NË SHËRBIM TË...

BOTA