HAKERAT MARRIN EDHE DATABAZËN E PATENTAVE, E PUBLIKOJNË NË TELEGRAM

Hakerat iranianë kanë publikuar sot në Telegram të dhënat mbi patentat e qytetarëve shqiptarë. Në një postim në faqen HomeLandJustice, hakerat kanë shkruar qeveria...

110-VJETORI I PAVARËSISË SË SHQIPËRISË

Shqipëria feston 110-vjetorin e Pavarësisë. Më 28 nëntor 1912 vendi ynë u shpall i pavarur. Në këtë datë që është më e rëndësishmja për...

CEREMONIA E VEÇANTË, NGRIHET FLAMURI MBI PEMËN E LARTË

110-vjetori i shpalljes së pavarësisë u kremtua në një mënyre krejt të veçante nga disa familje patriotike në fshatin Gjorm të Kurbinit.Në shenjë simbolike...

“PAVARËSIA”, VETERANËT E LANÇ NDEROJNË LUIGJ GURAKUQIN

Organizata e Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare në Shkodër në 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë vendosën kurora me lule në bustin e Luigj Gurakuqit në...

“PAVARËSIA”, 10 VITE MARATONA SHKODËR-ULQIN-SHKODËR

Ky 28 nëntor i 2022-shit shënon vitin e 10-të të organizimit të maratonës së Pavarësisë Shkodër-Ulqin-Shkodër. Në këtë maratonë e cila u rikthye pas...

CEREMONIA E PAVARËSISË, PRESIDENTI BEGAJ: PËRGJEGJËSI NGA KLASA POLITIKE. TA DUAM ATDHEUN ME VEPRA,...

Gjatë ceremonisë së ngritjes së flamurit në qytetin e Vlorës në kuadër të festimeve për 110-vjetorin e Pavarësisë së vendit presidenti Bajram Begaj ka...

110-VJETORI I PAVARËSISË, ZHVILLOHET CEREMONIA E NGRITJES SË FLAMURIT NË VLORË

Në Vlorë, në qytetin ku më 28 nëntor 1912, Isamil Qemali ngriti flamurin shqiptar duke shpallur Shqipërinë shtet sovran dhe të pavarur, po organizohet...

SOT 110 VJETORI I PAVARËSISË SË SHQIPËRISË, RAMA: GËZUAR TË GJITHËVE!

Shqipëria feston sot 110-vite nga krijimi i shtetit. Më 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke shpallur Shqipërinë shtet sovran dhe...

‘NË PUNË BËHUNI GATI, MUND TË KENI NJË INTERVISTË TË RËNDËSISHME…’, HOROSKOPI PËR DITËN...

Dashi Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill Ky qiell është i bukur për beqarët, mund të bëni për vete një person të këndshëm. Në...

TEMPERATURA NËN ZERO DHE RESHJE BORE NË DISA ZONA, PARASHIKIMI I MOTIT PËR DITËN...

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira në zonën perëndimore, në juglindje do të kemi reshje bore. Temperaturat minimale do...

BOTA