W3Schools

SUEDIA GATI PLANIN PËR CERTIFIKATËN DIXHITALE TË VAKSINIMIT COVID-19

Suedia njoftoi sot përparimin e saj përsa i përket planeve për të zhvilluar një certifikatë dixhitale vaksinimi COVID-19, që mund të prezantohet këtë verë. “Tani...

AGJENCIA EVROPIANE E BARNAVE LEJON NJË KOMBINIM TJETËR TË ILAÇEVE KUNDËR COVID-19

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi se kombinimi i barnave nga kompania Eli Lilly mund të përdoret për trajtimin kundër COVID-19 në pacientët që...

SHTËPIA E BARDHË: TË TRIA VAKSINAT E MIRATUARA, TË EFEKTSHME, TË PADËMSHME

Ekipi i Shtëpisë së Bardhë për reagimin ndaj COVID-it tha të premten se të gjitha vaksinat e miratuara kundër koronavirusit janë të efektshme dhe...

COVID-19, FRANCA ZGJERON BLLOKIMIN E FUNDJAVËS

Franca po zgjeron masat e saj të kontrollit COVID-19 edhe në një rajon verior të vendit, në luftë kundër pandemisë, tha kryeministri francez Jean...

BE PARALAJMËRON PËR NJË KRIZË SHOQËRORE PAS PANDEMISË

Komisioneri i Bashkimit Europian për Punën dhe të Drejtat Sociale, Nicolas Schmit, paralajmëroi për një krizë të mundshme shoqërore pas pandemisë së koronavirusit. ”Megjithëse nuk...

GJERMANIA DHE SUEDIA LEJOJNË VAKSINËN ASTRAZENECA PËR PERSONAT MBI 65 VJEÇ

Gjermania lejon përdorimin e vaksinës AstraZeneca/Oxford kundër Covid-19, edhe për personat mbi moshën 65 vjeç. Gjermania nuk lejonte më parë këtë vaksinë për moshat...

ITALIA GATI PËR VENDIMIN: PERSONAT QË JANË INFEKTUAR ME COVID-19 DO TË MARRIN NJË...

Ministria italiane e Shëndetësisë tha se po shqyrtonte dhënien e vetëm një doze të vaksinës për qytetarët e këtij vendi që ishin pozitivë për...

RËNIE E NDJESHME E RASTEVE ME COVID-19 NË BRITANINË E MADHE, 242 TË VDEKUR...

BRITANI E MADHE Mbretëria e Bashkuar ka pasur një rënie drastike të rasteve me Covid-19. Në 24 orët e fundit në Britani janë regjistruar 6500...

VIDEO EMOCIONUESE/ SËMUNDJA E RËNDË E LA TË PARALIZUAR, 2-VJEÇARI ARRIN TË ECË PËRSËRI

Një djalë 2-vjeçar prej kohësh po luftonte me me një sëmundje e cila e la të paralizuar, ka rifituar aftësinë e tij për të...

TË GJITHA TË PAGUARA/ MILIARDERI JU FTON TË SHKONI ME TË NË HËNË, JANË...

Miliarderi japonez Yusaku Maezawa ka ftuar tetë persona të rastësishëm nga e gjithë bota, që të bashkohen me të për një udhëtim rreth hënës...

BOTA