EKZEKUTOI NËNËN E DY FËMIJËVE ME PLUMB NË KOKË, VETËVRITET BURRI I 35-VJEÇARES SHQIPTARE...

Pasi vrau Klodiana Vefën, Alfredi qëlloi veten me armën e përdorur për të vrarë gruan e tij. Trupi i pajetë është gjetur në një...

FRIKË DHE PANIK NË ITALI, TËRMETI ME MAGNITUDË 4.2 ‘SHKUND’ NAPOLIN! NJERËZIT DALIN NË...

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.2 ka rënë në Napoli të Italisë. Epiqendra ka qenë në Campi Flegrei, ku shumë njerëz kanë dalë...

TRAGJEDI NË AJZERBAXHAN, RAPORTOHET PËR 20 TË VDEKUR DHE RRETH 300 TË PLAGOSUR

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën dhe rreth 300 të tjerë kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi në një depo karburanti në Nagorno-Karabakh...

NGA STUHITË E ACARTA TE RESHJET E PAZAKONTA, ÇFARË MUND TË SJELLË DIMRI EL...

Stina e dimrit këtë sezon mund të duket krejtësisht ndryshe nga ajo që bota është mësuar në vitet e fundit, kjo për shkak të...

KIEVI: KOMANDATI I FLOTËS RUSE TË DETIT TË ZI, MES 34 TË VRARËVE NGA...

Sulmi me raketa kundër komandës së marinës ruse në Krime javën e kaluar, shkaktoi vdekjen e 34 oficerëve, përfshirë komandantin e flotës, tha të...

VDES NË SPITALIN E BURGUT BOSI I MAFIAS ‘COSA NOSTRA’, MATTEO MESSINA DENARO! PËR...

Vdes në spitalin e burgut bosi i mafias 'Cosa Nostra', Matteo Messina Denaro. 62 vjeçari i cili ishte në arrati prej 30 vitesh u...

SHBA/ STUHIA “OFELIA” SHKAKTON RREBESHE SHIU E PËRMBYTJE

Stuhia tropikale Ofelia goditi Bregun e Atlantikut duke shkaktuar rrebeshe shiu dhe erëra të forta ne disa rajone, që çuan në përmbytje dhe ndërprerje...

LAVROV HEDH POSHTË PLANIN PËR PAQEN NË UKRAINË

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha të shtunën se plani i propozuar për paqen në Ukrainë, si dhe propozimet e fundit të OKB-së...

SI DO ANËTARËSOHET BALLKANI NË BE? GJERMANIA DHE FRANCA PËRGATISIN RAPORTIN

Gjermania dhe Franca paraqitën këtë javë propozime për reformimin e BE, për ta përgatitur atë për anëtarë të rinj. Ekspertë të mbikqyrur nga të...

TRAGJEDI NË TAJVAN, RAPORTOHET PËR 6 TË VDEKUR DHE 100 TË PLAGOSUR NGA SHPËRTHIMI...

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan. Më shumë se...

BOTA