SHPALLET I PAFAJSHËM PAS 22 VITESH BURG, NËNA E VIKTIMËS GJEN VET VRASËSIN E...

Hyri në burg kur ishte 20 vjeç, duke e ditur se ishte i pafajshëm, me një akuzë të ulët: përdhunim dhe vrasje të një...

ARRESTOHET STUDENTJA, PËRDHUNOI SHOQEN E DHOMËS

Një 19 vjeçare u arrestua , e akuzuar për përdhunimin e shoqes së dhomës, në Universitetin Saskehana, Pensilvani, SHBA. Akuzuesja tha në padi se kishte...

I RIU VETËVARET PAS KTHIMIT NGA MUAJI I MJALTIT, ASHTU SI BABAI DHE GJYSHI...

Një 27-vjeçar u gjet i varur në shtëpinë e tij në një fermë në pronësi të familjes. Ngjarja u regjistrua pasditen e sotme në...

HEDH VAJZËN NGA URA DHE MË PAS VRET VETEN, PAK ORË PASI GRUAJA ISHTE...

Fausto Filippone, 49 vjeç, hodhi vajzën e tij 12-vjeçare nga një urë autostrade pranë Francavilla al Mare në rajonin Abruzzo, Itali, të dielën para...

U ARRESTUA PËR VJEDHJE, I MORI ARMËN POLICIT, VRET 2 EFEKTIVË NË KOMISARIAT

Dy policë, Pierluigi Rotta dhe Matteo De Menego, të dy 30 vjeç, humbën jetën këtë pasdite në Trieste gjatë një shkëmbimi zjarri me dy...

HYN NË KOPSHTIN E NJË SHTËPIE DHE HAP ZJARR, 4 TË VDEKUR, 6 TË...

Të paktën katër persona kanë mbetur të vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur në Fresno, në Californinë qendrore, kur ndoshta më shumë se...

ARRESTOHET SHOFERI ME 2000 SHKELJE DHE 184 GJOBA TË PAPAGUARA

Policia e trafikut në Moskë u befasua kur ndaloi një makinë të shtrenjtë në periferinë më ekskluzive të kryeqytetit rus të Rublyovka. Nga kontrolli doli...

HAPËN TUNELIN NË BURG, ARRATISEN 80 ANËTARËT E NJË BANDE TË FUQISHME KRIMINALE

Rreth 80 të burgosur, shumica anëtarë të një bande të fuqishme kriminale në Brazil shpëtuan nga një burg në Paraguai, përmes një tuneli 26...

ZJARR NË BURG, VDESIN TRE PERSONA

Zjarr në burg, vdesin tre persona. Tre persona kanë humbur jetën dhe 21 të tjerë janë plagosur si pasojë e një zjarri që ka rënë...

ME BLUZA TË SHQYERA DHE TË ULUR NË TOKË, SHIHNI SI RRINË TË LIDHUR...

Autoritetet në Haitit, kanë arrestuar 17 persona, si përgjegjës për atentatin e bërë ndaj presidentit të vendit, Jovenel Moise. Policia ka publikuar pamjet e personave...

BOTA