W3Schools

SHPËRTHIM NË PALLATIN E GJYQTARËVE, MES VIKTIMAVE NJE FEMIJE 3 VJEÇ

Shpërthim në pallatin e gjyqtarëve, mes viktimave nje femije 3 vjeç

GJENDET PAS 4 VJETËSH NJË NGA TERRORISTËT MË FAMËKEQ, POR I VDEKUR

Gjendet pas 4 vjetësh një nga terroristët më famëkeq, por i vdekur

DHELPRA SULMON VAJZËN 3-VJEÇARE NË DHOMËN E SAJ TË GJUMIT

Një vogëlushe 3-vjeçare është sulmuar nga dhelpra në dhomën e saj të gjumit. Ngjarja ka ndodhur në juglindje të Londrës, Britani e Madhe.   Dhelpra kafshoi...

HOYT BRYAN YEE DORËHIQET NGA ZV/NDIHMËS I SEKRETARIT AMERIKAN TË SHTETIT

Ka dhënë dorëheqjen nga posti i zv/ndihmës i Sekretarit Amerikan të Shtetit, Hoyt Bryan Yee. Lajmi është konfirmuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit për Al Jazeera Balkan. Mediat aludojnë se detyra e tij e ardhshme do të jetë ajo e ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Sarajevë.

SPANJË, MBUSHEN SHESHET PAS HEQJES SË GJENDJES SË JASHTËZAKONSHME PËR SHKAK TË COVID-19

Në Spanjë ka përfunduar gjendja e jashtëzakonshme e zbatuar që nga 25 tetori 2020 e deri më tani për shkak të koronavirusit të ri...

FENOMEN I FRIKSHËM, TEMPERATURAT SHKRIJNË AKULLIN MË TË FORTË

Akulli më i vjetër dhe më i trashë i detit në Arktik ka filluar të shpërbëhet, duke nxjerrë ujë në veri të Greenland, ku...

AVIONI NDRYSHON DESTINACION, PËR TË LIRUAR PASANGJERIN E BLLOKUAR NË TUALET

Një fluturim i United Airlines ka bërë ulje të detyrueshme, këtë të mërkurë, për shkak se një prej pasagjerëve të fluturimit kishte ngecur në...

AKSIDENTI ME AUTOBUS I MERR JETËN 8 FUTBOLLISTËVE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shtetin e Guinesë në kontinentin afrikan. Një autobus ku udhëtonte ekipi i divizionit të dytë , Etolio de...

EVROPA BËHET “QENDËR” E IMAZHEVE TË ABUZIMIT SEKSUAL TË FËMIJËVE

Evropa po bëhet qendër globale e imazheve të abuzimit seksual të fëmijëve, thuhet në raportin vjetor të Fondacionit për Mikëqyrjen e Internetit.

OBSH: FËMIJËT NËN 5 VJEÇ S’KANË NEVOJË PËR MASKË, ADOLESHENTËT MË TË RREZIKUAR

Fëmijët nën moshën 5 vjeç nuk duhet të vendosin maskë mbrojtëse, bëri të ditur OBSH dhe UNICEF. Të miturit deri në 5 vjeç janë...

BOTA