W3Schools

GRUAJA ITALIANE, E CILA ISHTE PERSONI MË I VJETËR I EVROPËS, VDES NË MOSHËN...

Një grua italiane që autoritetet thonë se ishte personi më i vjetër në Evropë ka ndërruar jetë në moshën 116-vjeçare. Agjencia italiane e lajmeve ANSA...

E GJITHË ITALIA ZONË E KUQE PËR KRISHTLINDJE, LOCKDOWN DERI MË 27 DHJETOR

Ka nisur lockdown i Krishtlindjeve. E gjithë Italia nga sot ka hyrë në zonën e kuqe deri më 27 dhjetor. Dje ishin minutat e...

IDEJA E FUNDIT E TRUMP, TË BLEJË GROENLANDËN, ISHULLI MË I MADH NË BOTË

Sipas gazetës “Wall Street Journal” Donald Trump ka nisur seriozisht ta konsiderojë idenë e blerjes së Greoenlandës nga Danimarka. Presidenti amerikan ka folur disa herë...

POLICIA NDJEK FURGONIN E EMIGRANTËVE. VDES NJË DYVJEÇARE

Një foshnje dyvjeçare është gjetur e pajetë, me plagë fatale, pasi një furgon me 30 emigrantë kurdë u ndoq për rreth një orë nga...

MEGHAN MARKLE SJELL NË JETË FËMIJËN MBRETËROR, ZBULOHET GJINIA

Është djalë! Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë. Buckingham Palace njofton se djali ka ardhur në...

SHPËRTHIM NË NJË SUPERMARKET 10 PERSONA TË PLAGOSUR

Pasditen e sotme një shpërthim në një supermarket ka lënë të plagosur më shumë se 10 persona në qytetin e Shën Pëtersburgut. Autoritetet ruse raportojnë se kanë evakuuar 50 persona pranë zonës ku ndodhi shpërthimi, ndërkohë 10 persona janë dërguar për mjekim në spital.

SUPERMJETET E BRAKTISURA NË RRUGË/ JA ÇFARË MAKINASH BRAKTISEN NË DUBAI (FOTO)

Emiratet e Bashkuara Arabe janë një nga vendet e pasura në Lindjen e mesme. Pavarësisht krizës finiancare dhe rënies së çmimit të naftës që ka...

EMIGRANTËT “SULMOJNË” ENKLAVËN SPANJOLLE, KALOJNË GARDHIN 6 M TË LARTË

Më shumë se 300 emigrantë nga Afrika sub-Sahariane kaluan gardhin 6 metra të gjatë që ndan Marokun dhe enklavën spanjolle të Melilla gjatë pasdites së djeshme. Një numër prej 209 emigrantësh arritën të hyjnë në territorin spanjoll.

VENDET EUROPIANE TË SHQETËSUARA PËR PENGESAT NË FURNIZIMIN ME VAKSINA

Disa udhëheqës të vendeve të BE-së i kërkuan Komisionit Europian të parandalojë ngecjet në furnizimin e vaksinave të ardhshme antiCOVID-19, pas një mosmarrëveshje të...

SHPËRBLEHET ME 30,000 EURO KUSH GJEN UJKUN E HUMBUR NË BELGJIKË

Vitin e kaluar në Belgjikë është pikasur një ujk i murrmë për herë të parë në territorin e tyre. Por prej muajsh nuk gjendet askund...

BOTA