W3Schools

PARASHIKIMI I EKSPERTËVE: SOT NIS JAVA MË E NXEHTE E VITIT

Nga sot ka filluar java më e nxehtë që nga fillimi i verës së këtij viti me presionin e lartë që do të çojë...

SHPËRTHEN DEPOJA ME 188 MIJË TON MUNICIONE

Shpërthen depoja me 188 mijë ton municione

HAHN: SHTYRJA E HAPJES SË NEGOCIATAVE ME SHQIPËRINË DO TË ISHTE GABIM I MADH...

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn deklaroi sot për agjencinë italiane të lajmeve ANSA se hapja e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian me...

NESËR DO SHIHNI SUPERHËNËN E FUNDIT PËR 2020, JA ÇFARË DO NDODHË

Superhënat janë një lloj i rrallë i Hënës së plotë. Ato shfaqen deri në 14% më të mëdha dhe 30% më të ndritshme se...

RAPORTI/ SEZONI TURISTIK NË EVROPË ZYRTARISHT I HUMBUR

Sezoni veror turistik në Evropë, mund të jetë zyrtarisht i humbur. Ka shenja se përpjekjet për të ristartuar udhëtimet dhe për të tërhequr turistët...

SHKON MBI 2.3 MILIONË NUMRI I TË INFEKTUARVE NGA KORONAVIRUSI NË TË GJITHË BOTËN,...

Numri i të infektuarve nga koronavirusi në të gjithë botën ka shkuar mbi 2.3 milionë persona. Saktësisht, në të gjithë globin, janë infektuar me virus...

ARRESTOHET 26-VJEÇARI, TENTOI TË HYJË NË SHTËPINË E BARDHË

Arrestohet 26-vjeçari, tentoi të hyjë në Shtëpinë e Bardhë

PAPA FRANÇESKU NË KUBË DHE MEKSIKË, NIS UDHËTIMIN

 Papa Françesku nisi këtë mëngjes rrugëtimin që do ta çojë në Kubë e Meksikë. Udhëtimi simbolik i Atit të Shenjtë në vendin e munduar nga dhuna, i ka çuar peshë zemrat e besimtarëve meksikanë.

SKOCIA DREJT NJË REFERENDUMI TË DYTË PËR PAVARËSI

Skocia do të provojë sërish një referendum për shkëputjen nga Mbretëria e Bashkuar. Lajmi u bë i ditur nga kryeministrja, Nicola Sturgeon, se gjate javës që vjen do të mbahen konsulta për realizimin e një referendumi të dytë.

ÇOI MAKINËN PËR TA SHITUR, E GJETI TË MBUSHUR ME DROGË

Një burrë dorëzoi makinën e tij në një kompani shitblerje, por u habit nga ajo që gjeti brenda kur e mori. Ruseell Page i dha makinën një punonjësi për ta provuar gjatë ditës dhe të nesërmen e gjeti të mbushur me drogë dhe gjysmë shishe verë.

BOTA