W3Schools

IDENTIFIKOHET AUTORI I SULMEVE NË ANKARA

11 nga të plagosurit janë të shtruar në repartin e trajtimit intensiv.

PFIZER KËRKON AUTORIZIM PËR PËRDORIMIN EMERGJENT TË VAKSINËS TE MOSHAT 12-15 VJEÇ

Kompania Pfizer kërkon të zgjerojë përdorimin e vaksinës anti COVID te adoleshentët e moshave 12 deri në 15 vjeç. Vaksina aktualisht është e autorizuar për...

TË INFEKTUAR ME COVID-19, MJEKËVE U KËRKOHET TË VAZHDOJNË PUNËN

Mjekëve në qytetin belg të Liège u është kërkuar të vazhdojnë punën edhe pse janë të infektuar me Covid-19. Vendi është duke u përballur...

NDËRRON JETË BENJAMIN BREDLI

GAZETARI I FAMSHËM I “ËATERGATE” VDES NË MOSHËN 93 VJEÇARE.Ka ndërruar jetë, Benjamin Bredli, i njohur si “Ben” Bredli, gazetari i famshëm i skandalit “Ëatergate”.

SULM ME HANXHAR NË NJË AUTOBUS NË BRUKSEL, POLICIA ARRESTON GRUAN

Belgjika është tronditur sërish nga një incident, i cili u neutralizua shpejt nga forcat e policisë.

SHBA, TË SHTËNA ME ARMË ZJARRI NË NJË SALLË LOJRASH, RAPORTOHET PËR VIKTIMA

Të shtëna me armë janë regjistruar këtë të shtunë në një sallë lojrash në Los Angeles, SHBA. Policia lokale ka raportuar për viktima, ndonëse...

ARMËPUSHIMI NË LIBI SHKELET PAK ORË PAS HYRJES NË FUQI, PALËT AKUZOJNË NJËRA-TJETRËN

Të dy palët e përfshirë në luftën civile në Libi kanë akuzuar njëra-tjetrën për shkeljen e një armëpushimi të ndërmjetësuar ndërkombëtarisht brendapak orësh nga...

SULMET NE MYNIH, OBAMA: JEMI ME GJERMANINË

Presidenti Amerikan Barack Obama ka reaguar mbi sulmin me armë zjarri në një qendër tregtare në Mynih ku raportohen tre viktima dhe dhjetra të plagosur.

ARRESTOHET SHQIPTARI I DËNUAR ME BURGIM TË PËRJETSHËM NË GREQI

Karabinierët e Provincës së Casertës kanë arrestuar një të ri shqiptar

RRITET NUMRI I VIKTIMAVE NGA KORONAVIRUSI NË BRITANINË E MADHE, MBI 27 MIJË TË...

BRITANI E MADHE Në Britaninë e Madha në 24 orët e fundit ka pasur një rritje të viktimave nga koronavirusi. Sot janë regjistuar 739 të...

BOTA