W3Schools

ISH PRESIDENTI IZRAELIT PERES,NE SPITAL PAS NJE IKTIUSI

Ish-presidenti izraelit Peres shtrohet në spital pas një iktusi

KOSOVË, JAVËN E ARDHSHME NISIN PROÇEDURAT PËR ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT

Javën e ardhshme koalicioni qeveritar në Kosovë, do të procedojë lidhur me zgjedhjen e Presidentit të ri.

BOMBË NË KOSHIN E PLEHRAVE,VDESIN 6 POLICË TE PIRAMIDAT E EGJIPTIT

Bombë në koshin e plehrave,vdesin 6 policë te Piramidat e Egjiptit

SULMI ME ARMË NË FESTIVALIN E HUDHRËS PO HETOHET SI TERRORIZËM I BRENDSHËM

FBI po e heton si terrorizëm të brendshëm sulmin me armë të 28 korrikut të këtij viti gjatë festivalit ushqimor në Kaliforni. Nga të...

PAKISTAN, RRËZOHET AVIONI ME 40 PERSONA NË BORD

Një avion me 40 persona në bord është rrëzuar në veri të Pakistanit.

MADRIDI ‘OAZ’ ARGËTIMI NË ‘SHKRETËTIRËN’ E KRIJUAR NGA KUFIZIMET COVID NË EVROPIANE

Në Madrid festa e vërtet nis pas orës 11 të natës atëherë kur lokalet janë të mbyllura dhe hyn në fuqi ndalim-qarkullimi. Ky është momenti...

AUTORI I MASAKRËS NË TURQI MUND TË JETË UJGUR, ARRESTOHET GRUAJA E TIJ

Arrestohet gruaja e autorit të masakrës së Stambollit.

TURQIA NË ZGJEDHJE, ERDOGAN KËRKON MAZHORANCËN

Turqit do të bëhen pjesë të sondazheve për zgjedhjet parlamentare për herë të dytë në këto 5 muaj. Partia AK, e presidentit Rexhep Tajip Erdogan, dështoi të merrte mazhorancën në sondazhet e qershorit.

AL KAEDA PO PLANIFIKON SULME NË AEROPORTE, AVIONË PËR UDHËTARË

Rrjeti militant, Al-Kaeda, po planifikon të ndërmarrë sulme terroriste ndaj disa pikave aeroportuale dhe aeroplanëve për udhëtarë në vitin 2019. Ministri britanik për Sigurinë, Ben...

SOT EKLIPSI I FUNDIT PËR VITIN 2019, HËNA MBULOI RRETH 97 PËRQIND TË DIELLIT

Me kokën lart për të admiruar eklipsin e fundit të diellit për vitin 2019, dukuri e cila ndodhi sot kur në Europë ishte ende...

BOTA