W3Schools

STUHIA MASIVE PARALIZON SHBA, SHPALLET EMERGJENCA

GJATË DITËVE NË VIJIM PRITET QË DISA ZONA TË MBULOHEN NGA 90 CM DËBORË. Një stuhi masive e borës ka goditur bregdetin lindor të Shteteve të Bashkuara. Nju Jorku dhe pjesë të tjera të rajonit janë mbyllur, pasi stuhia Juno pritet të sjellë deri në 90 centimetra borë.

BISKOTA FATSJELLËSE I DHURON TË MOSHUARIT 344.6 MILION DOLLARË

Fituesi i një llotarie në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është bërë i pasur falë numrave të një biskote. Charles W.Jackson Jr. mori një...

OBSH NGRE SHQETËSIMIN NDAJ LEHTËSIMIT TË MASAVE PËR COVID-19: NUK ËSHTË KOHA TË JEMI...

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë thirrje në lidhje me lehtësimin e masave që janë duke bërë shumë shtete. OBSH ngre shqetësimin se një veprim...

ALARM PËR BOMBË NË LONDËR EVAKUOHET “THE ROYAL OPERA HOUSE”

Godina e "The Royal Opera House", (Shpëtia e Operas Mbretërore) në Londër është evakuar pas një alarmi për bombë. Policia ka rrethuar zonën pasi dikush...

FUTBOLLISTI U MASAKRUA ME HANXHAR PËR XHELOZI

Policia braziliane ka zbuluar detaje rrëqethëse të vrasjes së futbollistit Daniel Correa Freitas, 24-vjeçarit që u gjet pa jetë dhe i masakruar të shtunën. Sipas...

EDHE FRANCA HEDH DYSHIME PËR SHIFRAT E KINËS: ËSHTË NAIVE TË MENDOSH SE E...

Edhe Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, hedh dyshime për mënyrën e trajtimit të koronavirusit në Kinë, pas shpërthimit të tij në fund të muajit...

IRANI ARRESTON AMBASADORIN BRITANIK NDËRSA QETHEJ TE BERBERI

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Iran u arrestua gjatë protestave antiqeveritare në Teheran, pasi zyrtarët atje pranuan se qëlluan aksidentalisht me raketë avionin...

TRUMP SULMON INTELIGJENCËN DHE MEDIAT

Me një gjuhë të drejtëpërdrejtë, si përherë, Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sulmoi agjencitë e sigurisë në vend sa i përket daljes së informacioneve të reja për kontakte të njerëzve të tij të afërt me Rusinë.

INTERPOL: ISIS, 137 KAMIKAZË GATI PËR TË GODITUR EUROPËN

Të paktën 137 militantë të Shtetit Islamik janë stërvitur për të organizuar dhe kryer sulme vetëvrasëse në Europë.

KANALET E VENECIAS POTHUAJSE THAHEN DY MUAJ PAS VËRSHIMEVE

Baticat e ulëta pothuajse kanë tharë kanalet e Venecias, vetëm dy muaj pasi reshjet e mëdha patën vërshuar këtë qytet italian. Anijet janë parë në...

BOTA