W3Schools

LAJMI I FUNDIT/ RRAHIN NUSEN 19 VJEÇE, ARRESTOHEN BURRI DHE VJEHRRI

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brenda një familje në Mat. Raportohet se Driland Ziba dhe Bestar Ziba, babë e bir kanë dhunuar 19-vjeçaren, nusen...

HUMBËN JETËN TRAGJIKISHT NË AKSIDENTIN NË BULLGARI, 45 TRUPAT E SHQIPTARËVE MBËRRIJNË NË SHKUP

Me dy aeroplanë ushtarakë, kanë mbërritur sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit trupat e 45 viktimave të aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari....

PO VIDHTE BANESËN, 22-VJEÇARI DËMTOHET NE VENDIN E NGJARJES! ARRESTOHET NË SPITALIN PRIVAT

Një 22-vjeçar është arrestuar nga policia e Lezhës, pasi ka tentuar që të vjedhë një banesë në fshatin Zejmen. Sipas policisë është arrestuar në flagrancë...

LAJMI I FUNDIT/ SHERR ME MJETE TE FORTA, PLAGOSET NJE PERSON

Një sherr me mjete të forta ka ndodhur midis dy personave në Librazhd. Mësohet se është plagosur rëndë shtetasi Niko Karamuça, i cili është...

AKSIDENT NË BYPASS, MAKINA PËRPLAS PËR VDEKJE 60-VJEÇARIN

Një 60-vjeçar ka humbur jetën në një aksident mbrëmjen e sotme në Kavajë. Sipas informacioneve zyrtare, rreth orës 19:00, në bypass-in e Rrogozhinës, në afërsi...

E TRISHTË, GJENDET E VDEKUR NJË GRUA NË BANESËN E SAJ

Një grua e moshuar me iniciale A.B. është gjetur e pajetë në banesën e saj në Korçë. Dyshimet janë se ajo mund të ketë ndërruar...
FOTO ILUSTRUESE

ABUZOI ME TË MITURËN DHE E KËRCËNON TË MOS TREGOJË, ARRESTOHET 47-VJEÇARI

Një e mitur ka rënë pre e abuzimit seksual në vend. Ngjarja ka ndodhur në Mat, ku policia ka arrestuar një 47-vjeçar si autor...

DETAJE TË REJA NGA ATENTATI NDAJ PASHKO UJKËS/ BORXHI PREJ 30 MIJË EUROSH SHKAKU

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e ish deputetit Pashko Ujka. Shtetasi Kristjan Kelmendi që është ndaluar nga policia si autor i dyshuar...

E ARRESTUAR PËR KORRUPSION SPAK JEP PRETENCËN PËR ISH-GJYKATËSEN ENKELEJDA HOXHA

Prokuroria e Posaçme ka dhënë sot pretencën për ish-gjykatësen e Krujës Enkeleida Hoxha e arrestuar për korrupsion. Mësohet se SPAK ka kërkuar 3.6 vite burg...

ATENTATI NDAJ ISH-DEPUTETIT PASHKO UJKA, KUSH ËSHTË PERSONI I DYTË I ARRESTUAR (EMRI)

Pas 20-vjeçarit Kristjan klemendi, policia njofton se ka arrestuar edhe Marjan Kolën, si person që është i përfshirë apo ka dijeni mbi vrasjen e...

BOTA