MAKINA PËRPLASET ME AUTOBUSIN NË AUTOSTRADËN FIER-LUSHNJE

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Fier-Lushnje, në fshatin Vajkan. Raportohet se një makinë e tipit “BMW” është përplasur me...

DINAMIKA E NGJARJES/ SI DANJEL PEPAJ VRAU DY KUSHËRINJTË, I DHA 30 RRËNJË KANABISI,...

Mësohet dinamika e vrasjes në Vrith të Malësisë së Madhe. Danjel Pepaj i akuzuar nga kushërinjtë e tij për vjedhje kanabisi, i ka dhënë...

SHKODËR, ARRESTOHET NJË OFICER I POLICISË

Shërbimet e Drejtorisë të Policisë Vendore Shkodër në bashkëpunim me Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (ShÇBA), bënë arrestimin e shtetasit: • Besnik Demushi, 35 vjeç banues në Shkodër, me detyrë Oficer Policie.

BANORËT NË OBLIKË NJË NATË MES FRIKËS DHE ANKTHIT

Frikë, ankth dhe një natë pa gjumë e të trazuar kanë përjetuar banorët e fshatit Oblikë por edhe fshtatrave të tjerë në Anën e Malit. Një natë që ishte e mbushur me të shtëna, armësh, shkëmbim zjarri, hedhje të gazit lotsjellës apo edhe shpërthime nga granatat e lëndët plasëse. I gjithë aksioni deri në ekzekutimin e Ruzhdi Arishtës nga forcat RENEA ngjau si një skenë filmi.

35-VJEÇARI KAPET NË BANESËN E EMIGRANTIT DUKE VJEDHUR

Një 35-vjeçar në Korçë është arrestuar në kushtet e flagrancës në tentativë për të vjedhur një banesë në lagjen numër katër të qytetit. Në pranga...

SHKODËR, SEKUESTROHEN 2010 KG DUHAN KONTRABANDË

 Nga shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër dhe konkretisht nga Sektori për Krimin Ekonomik e Financiar në bashkëpunim edhe me shërbimet e komisariatit të policisë Malësi e Madhe

SHKODËR, ARRESTOHET SHPËRNDARËSI I DROGËS

Finalizohet një tjetër goditje në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike dhe armëmbajtjes pa leje falë bashkëpunimit me qyetarët, ku është sekuestruar një armë...

U VRA SOT NË SHKODËR, I MOSHUARI U ARRESTUA NË 2011 PËR ARMË E...

Viktima e atentatit të sotëm në Shkodër, L. Qepuri, rezulton emër i njohur për policinë. Në tetor 2011, atëherë 63 vjeç ai u arrestua nga...

GJENDET PAS 10 DITËSH TRUPI I PAJETË I PESHKATARIT TË MBYTUR

Gjendet pas 10 ditësh, trupi i pajetë i peshkatarit në Durrës! Ishin qytetarët ata që konstatuan në Porto Romano trupin e pajetë të tij, të...

QELLOI GRUAN 39 HERE ,DËRGOHET NË PSIKIATRI

Një person kishte vrarë bashkëshorten e tij me 39 goditje me sëpatë dhe tani është dërguar në një spital psikiatrik. Vendosjen e tij në psikatri...

BOTA