W3Schools

KËRKOHEJ PËR EVAZION, ARRESTOHET BIZNESMENI I FUQISHËM SHQIPTAR

Kërkohej për evazion, arrestohet në Zvicër biznesmeni i fuqishëm shqiptar

ATENTATI NDAJ DASHAMIR GJOKËS, NË KËRKIM DY VËLLEZËR NGA SHIJAKU

Atentati ndaj Dashamir Gjokës, në kërkim dy vëllezër nga Shijaku

U QËLLUA PËR VDEKJE NGA POLICIA, BASHA VIZITON FAMILJEN E 25-VJEÇARIT RASHA, DËNON ASHPËR...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vizituar mbrëmjen e sotme familjen e 25-vjeçarit Klodjan Rasha, që u qëllua për vdekje nga patrulla e...

DROGË E ARMË, ARRESTOHEN DY SHQIPTARË NË ROMË PAS NDJEKJES NGA POLICIA

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia e Romës, pasi janë kapur me armë, drogë e dokumente fals.

NJE BANESE NE SHKODER PERFSHIHET NGA FLAKET

Zjarr ne Shkoder. Nje shtepi eshte duke u djegur prane Ures Dervishbeg. Zjarri ka rene ne nje banese ne katin e peste te nje...

MAKINA DEL NGA RRUGA, 31-VJEÇARI TRANSPORTOHET ME HELIKOPTER NË TIRANË

Një automjet tip “Skoda” ka dalë nga rruga pasditen e së shtunës duke lënë të plagosur rëndë drejtuesin e tij.   Sipas njoftimit të policisë, aksidenti...

ITALI, SEKUESTROHEN 500 KG MARIUANË DYSHOHET SE VINTE NGA SHQIPËRIA

 Një operacion i Guardia di Financias në Bari ka çuar në sekuestrimin e më shumë se gjysmë toni kanabis sativa që dyshohet të jetë nisur nga Shqipëria.

SHKODËR, NEUTRALIZOHET ZJARRI NË MALIN E TARABOSHIT

Një zjarr masiv përfshiu një ditë më parë malin e Taraboshit në Shkodër. Flakët e zjarrit u përhapën me shpejtësi duke rrezikuar kështu fshatin...

ABUZIME ME TENDERAT, KRIMET E RËNDA HETOJNË DHORI KULEN DHE MYNYR KONIN

Mynyr Koni dhe Dhori Kule i kanë dhënë fund miqësisë, pasi të dy kanë paditur njëri-tjetrin për abuzime me tenderat. Prokuroria e Krimeve të...

BURRI RREH PËR VDEKJE GRUAN

BERAT, NË TRUPIN E VIKTIMËS 42-VJEÇARE GJENDEN GJURMË FOSTOKSINE
Krimi ne familje vazhdon te traumatozoje shoqerine shqiptare. Keshtu, mbremjen e kaluar, nje grua 42-vjacare eshte rrahur per vdekje nga bashkeshorti I saj ne Berat.

BOTA