W3Schools

DËSHTON ATENTATI, PLAGOSET TURISTJA

SHTETËSJA ÇEKE ËSHTË PLAGOSUR AKSIDENTALISHT NGA PLUMBAT.
Policia e Shkodrës ka arritur të identifikojë autorin e plagosjes së turistes çeke ditën e enjte  në plazhin e Velipojës. Sipas policisë, ai është shtetasi me inicialet S.H. 31 vjeç, i cili është shpallur në kërkim nga forcat blu.

POLICIA E SHKODRËS, LUFTE KANABIS SATIVËS

ASGJËSOHET SERISH 6160 RRËNJË, NË KOMUNËN SHLLAK DHE SHKREL.
Pas agjesimit te me shume se 6 mije rrenjeve kanabis sativa te nje dite me pare, policía e shkodres ka mundur qe te sekuesstroje dhe te asgjesoje nje tejter shifer te tille kesaj radhe ne zona te tjera te qarkut te Shkodres.

KAPEN HAJDUTËT E SHËNGJINIT

BANDA E MIRDITËS VIDHTE TURISTËT DHE BANESAT NË PLAZHStukturat e Komisariatit të Policisë ne Lezhë arrestuan në flagrancë një grup të rinjsh nga rrethi...

SHKODËR, GRABITET ARGJENDARIA

GRABITJA NDODHI NË LAGJEN RUS. Dy persona të veshur me uniformë policie dhe me skafandra kanë grabitur me armë një argjendari në qytetin e Shkodrës.

RENDI NË 24 ORË

POLICIA E SHKODRËS ARRESTON DISA SHTETAS PËR VEPRA TË NDYSHME PENALE
1.    Me datën 13. 08. 2014, filloi preçedimi penal në gjendje të lirë, në ngarkim të shtetasit Pjerin Z., vjeç 33, banues në Shkodër. Procedimi penal ndaj këtij shtetasi filloi,  pasi është kapur nga shërbimet e policisë, pranë Fshatit Shtoj i Ri, Komuna Rrethina Shkodër,

SHKODËR, SEKUESTROHEN 6352 RRËNJË KANABIS

 BLUTË E SHKODRËS VIJOJNË OPERACIONET NË TË GJITHË QARKUN
Me datën 12. 08. 2014, pas informacioneve të marra në rrugë operative, sherbimet  e policisë, kanë identifikuar dhe asgjësuar 32 parcela, në të cilat ishin kultivuar gjithsejt   6352 rrënjë bimë narkotike të llojit Canabis Sativa, në vendet  e quajtura :

PËRGJAKEN RRUGËT NË SHQIPËRI

KATËR VIKTIMA DHE DISA TË PLAGOSUR BRENDA PAK ORËSH NË NJË SERI AKSIDENTESH TË NDRYSHME NË VEND.
Katër viktima dhe disa të plagosur brenda pak orësh në një seri aksidentesh të ndryshme në vend.Një viktimë është shënuar mëngjesin e sotëm në Laç si pasojë e një aksidenti automobilistik.

SEKUESTROHEN 674 RRËNJË KANABIS POLICIA E SHKODRËS BËN PUBLIKE SITUATËN E RENDIT DHE TË...

 Me datën 11. 08. 2014, pas informacioneve të marra në rrugë operative, në vendin e quajtur Fshati Xhaj,  Komuna Shkrel, shërbimet e policisë të Komisariatit Malësi e Madhe, kanë identifikuar dhe asgjësuar katër parcela, në të cilat ishin kultivuar gjithsejt   674 rrënjë bimë narkotike të llojit Canabis Sativa. Materialet në Prokurori, neni 284 i Kodit Penal.

PLAGOSJA TEK KALAJA, ZBARDHEN DETAJET

POLICIA PO HETON PËR ZBARDHJEN E PLOTË TË  ATENTATIT
Plumbat e snajperit të qëlluar nga Kalaja e Rozafës kanë plagosur dy persona, të cilët ndodheshin në oborrin e një banese pranë zonës së Kalasë.

SHKODËR, PLAGOSET 40 VJEÇARI

SADETIN LOHJA, QËLLOHET ME ARMË ZJARRI NGA NJË DISTANCË E LARGËT DYSHOHET PËR SNAJPER.
Një 40-vjeçar është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e se dieles në Shkodër.

BOTA