W3Schools

DREJTORI I QARKUT GARANTON QYTETARËT PËR RENDIN DHE SIGURINË

Rastet fundit te grabitjeve ne Shkoder, nuk jane pasoje e neglizhences se policise se shtetit, dhe angazhim it te te gjitha forcave ne drejtim te operacioneve anti kanabis.

DYSHOHET PËR PËRDHUNIMIN E 22-VJEÇARES

POLICIA: RENDI SHE SIGURIA NË QARKUN E SHKODRËS GJATË 24 ORËVE.

AKSIONI ANTI-KANABIS, SEKUESTROHEN 3210 RRËNJË

 POLICIA E SHTETIT BËN PUBLIKE DETAJET E OPERACIONIT TË SOTËM
NGA STRUKTURAT E POLICISË TË ANGAZHUAR PËR IDENTIFIKIMIN DHE ASGJESIMIN E BIMËVE NARKOTIKE NË KOMUNËN PULT,

GRUPI I ZJARRIT S’ËSHTË NGA PULTI

FLET KRYETARI I KOMUNËS, SOKOL CUBI

DITA E E KATËRT E OPERACIONIT NË DUKAGJIN

NATËN E PARE, 30 POLICË “U BRAKTISËN” GJITHË NATËN NË MES TË MALEVE.
Ndersa ne perfundim te operacionit ne Dukagjin, te pakten 30 efektive te policise jane “braktisur” ne mes te maleve, dhe kane ecur gjate gjithe nates ne kembe per te arritur ne banesat e tyre, ne diten e katert te aksionit, Drejtoria e Policise kujtohet te ngreje nje kamping te perkohshem per efektivet e angazhuar.

10 PERSONA QËLLOJNË POLICINË NË PULT

IDENTIFIKOHEN DHE SHPALLEN NË KËRKIM AUTORËT E SULMIT.
Ne diten e 3 te operacionit per asgjesimin e bimeve narkotike ne Pult te Dukagjinit, te pakten 10 persona bejne rezistence ndaj policise.

LAJME SHKURT

GRUAJA DHUNOHET NGA KUNATI
Një grua nga Lezha me iniciale F.V  ka denoncuar në polici kunatin e saj 50 vjeçarin M.V , duke thënë se dhunon atë dhe fëmijët e saj prej katër vjetësh. Burime zyrtare nga policia thanë se 50 vjecari duke shfrytëzuar vëllanë e dehur I rrihte ata .Gruaja ka duruar për hir të opinionit dhunën e përsëritur, pasi i shoqi i saj ishte gjithmonë i dehur.

VJEHRRI DHE BURRI DHUNOJNË NUSEN

SHKODËR, SHTOHEN URDHRAT E MBROJTJES PËR GRATË E DHUNUARA
Ne kulmin e vapes nuk kane te ndalur as aktet e dhunes brenda familjes.

DUKAGJIN, PLUMBA MBI HELIKOPTERËT

NË PULT, KULTIVUESIT E DROGËS QËLLOJNË DHE FSHIHEN
Qellohet me arme helikopteri i policise ne Pult te Dukagjinit. Te pakten tre plumba e kane demtuar njerin prej tre helikoptereve qe mbeshtet nga ajri aksionin e Policise ne zonen e Pultit.

BOTA