9 JANARI, NJË TJETËR I ARRESTUAR PËR TRAGJINË E VITIT 2004

ILIRJAN RROKAJ, OFICERI I POLICISË RRUGORE NË VLORË ËSHTË ARRESTUAR PËR SHPËRDORIM DETYRE. Ilirjan Rrokaj, oficeri i policisë rrugore në Vlorë, që u përfol si njëri nga të afërmit e organizatorëve të tragjedisë së 9 janarit 2004 dhe që u shkarkua disa ditë më pas nga Barjam Ibraj, është arrestuar për shpërdorim detyre.

ARRESTOHET KRYEBASHKIAKU I VLORËS SHPËTIM GJIKA

AKUZOHET PER SHPËRDORIM DETYRE DHE SE PENGOOI HETIMIN E PROKURORISË.

LIROHET NGA BURGU, ISH DREJTORI I ALUIZNIT BESNIK KASTRATI

GJYKATA E SHKODRËS, VENDOS “DETYRIM PARAQITJE” PAS 4 MUAJVE BURG. Gjykata e Shkodres ka liruar nga burgimi ish drejtorin e Aluiznit ne Shkoder Besnik Kastrati. Vendimi eshte marre gjate dites se enjte ne gjykaten e Shkodres, ku trupa gjykuese ka vendosur ndryshimin e vendimit ne Detyrim paraqitje, per ish zyrtarin e larte te legalizimeve ne Shkoder.

PASIGURI, PASIGURI, PASIGURI TOGFJALËSHI MË I PËRHAPUR NË SHKODËR

GRABITJET RIKTHEJNË FRIKËN TEK QYTETARËT, ASKUSH NUK ARRESTOHET, 3 RASTE BRËNDA PAK DITËVE. Ne fakt nje gje te tille po e perserisin shkodranet prej disa javesh.

SITUATA E RENDIT DHE SIGURISË NË QARKUN E SHKODRËS GJATË 24 ORËVE

PLAGOSJE ME THIKË NË SHKODËR, ARRESTOHET 28 VJEÇARI. Blute e Shkodres kane nisur procedimin penal dhe kane bere shpalljen ne kërkim dhe arrestimin e shtetasit Zef Gjergji, vjeç 28, banues në Shkodër, pasi ne vendin e quajtur Dobraç, Komuna Rrethina Shkoder, gjatë një konflikti të çastit ka goditur me thike, duke i shkaktuar dëmtime të lehta në krah dhe trup, jashtë rrezikut për jetën shtetasit S. M., vjeç 32, banues në Shkodër.

9 JANARI, POLICIA ARRESTON DY PUNONJËS POLICIE TË IMPLIKUAR

NDAJ DY PUNONJËSVE TË POLICISË RËNDON AKUZA E SHPËRDORIMIT TË DETYRËS DHE FALSIFIKIMIT. Dy punonjës të policisë së Vlorës janë arrestuar mbrëmjen e së martës pasi i kishin nxjerrë pasaportë të falsifikuar skafistit Viron Robaj, të shpallur në kërkim për tragjedinë e 9 janarit të vitit 2014, ku humbën jetën 21 persona. Robaj u arrestua nga policia italiane në janar të këtij viti me anë të gjurmëve të gishtave.

NUK KALLËZOI KRIMIN, ARRESTOHET 24 VJEÇARI

SIPAS POLICISË I DYSHUARI KA QËLLUAR MË ARMË ZJARRI NJË 19 VJEÇAR.

SHKODËR, ARRESTOHET KOSOVARI PËR DHUNË NË FAMILJE

SHKODËR, ARRESTOHET KOSOVARI PËR DHUNË NË FAMILJE .

SHKODËR – LEZHË, VDES KALIMTARJA PËRPLASET NGA MAKINA

NGJARJA ËSHTË REGJISTRUAR NË ORËT E PARA TË MËNGJESIT TË SË PREMTES. Një person ka humbur jetën në një aksident rrugor në Shkodër.

TRAFIKU I DROGËS, MAJORI NUK KISHTE LEJE

SHEFI I SHTABIT TË PËRGJITHSHËM SQARON SE LEJA NUK ISHTE PËR JASHTË VENDIT. Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA Jeronim Baze në një dalje për mediat ka sqaruar opinionin publik në lidhje me major Sokol Feka i cili po drejtonte helikopterin që u rrëzua në Spanjë me rreth 1 ton drogë. Baze tha se Sokol Feka ishte larguar jashtë shtetit pa leje duke shkelur ligjin.

BOTA