I RIU HUMBI JETËN DUKE SHPËTUAR NGA MBYTJA DY TË MITUR, META: SIMBOL I...

Presidenti Ilir Meta, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Anri Kashikut. I riu humbi jetën në përpjekje për të shpëtuar dy të mitur...

ISHIN BLLOKUAR NË NJË ZONË TË THEPISUR MES VALBONËS DHE THETHIT, SHPËTOHEN TRE TURISTËT...

Është bërë i mundur shpëtimi i tre turistëve çekë që u bllokuan në një zonë të thepisur mes Valbonës dhe Thethit. Kujtojmë se fillimisht njoftuan...

NGA ARMA NË MAKINË, ANTIPLUMBI DHE PASURIA E MADHE, FLET MOTRA E ALEKSANDËR SADIKAJT:...

Motra e Aleksandër Sadikajt ka thyer heshtjen pas vrasjes së vëllait të saj, që tronditi mbarë opinionin publik. Në një intervistë, ajo ka deklaruar...

DYSHIME PËR DROGË NË PORTIN E DURRËSIT, KONTEJNERI ME BANANE HAPET PARA SKANERIT, SHOQËROHEN...

Dyshime për drogë në portin e Durrësit. 30 persona janë shoqëruar nga policia, pas dyshimeve se në territorin shqiptar mund të ketë hyrë sërish...

RIKTHEHET SISTEMI TIMS NË PIKËN KUFITARE TË MURIQANIT, JASHTË SHËRBIMIT HANI I HOTIT

Rikthehet sistemi TIMS në pikën doganore të Muriqanit në Shkodër që lidh Shqipërinë me Malin e Zi. Ndërkohë në pikën doganore të Hanit të Hotit...

MES LOTËSH E DHIMBJEJE I JEPET LAMTUMIRA E FUNDIT 7-VJEÇARES QË U PËRPLAS PËR...

Është përcjellë për në banesën e fundit 7-vjeçarja e cila ndërroi jetë dje, pasi u përplas nga një skaf që drejtohej nga komisari Arjan...

“MINUTA E FUNDIT”/ ARRESTOHEN DY BASHKËPRONARË TË NJË LOKALI NË LEZHË, ORGANIZONIN LOJËRA FATI

Finalizohet operacioni policor i koduar “Last minute”, për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e lojërave të fatit. Operacioni u zhvillua nga Komisariati i...

ARRESTOHEN DUKE RRITUR KANABIS ME VLERË 66 MIJË PAUND, 2 SHQIPTARËT DALIN NË GJYQ,...

Dy shqiptarë janë burgosur pasi u kapën në një banesë ku kultivonin kanabis në Northampton të Anglisë. Klodjan Deda, 27 vjeç dhe Marsel Salla, 22...

I DIGJET MAKINA BIZNESMENIT TË HIDROKARBUREVE

Automjeti në pronësi të një biznesmeni hidrokarbureshnë Lezhë u shkrumbua nga flaket e zjarrit.Ngjarja ndodhi rreth orës 4:00 të mëngjesit të së shtunës në...

ZBULOHET ‘SHTËPI BARI” NË IRLANDË, ARRESTOHET SHQIPTARI, SI E TRADHTUAN GJURMËT E GISHTAVE PIKTORIN...

Një ‘shtëpi bari’ është zbuluar nga autoritetet në Irlandë. Mësohet se Klinton Hysa 27-vjeç i njohur si piktor dhe dekorues është i përfshirë në...

BOTA