PLAGOS ME THIKË, KËRKOHET NGA POLICIA

PLAGOS ME THIKË, KËRKOHET NGA POLICIA
KONFLIKTI NË LAGJEN “QEMAL STAFA”
Me datën 3 shtator 2014,  filloi procedimi penal dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit M. Th, 24 vjec, banues në Shkodër, sepse ky shtetas në Lagjen “Qemal Stafa” të qytetit Shkodër pas një konflikti për motive të dobëta ka goditur me thikë shtetasin E. L., 29 vjec, duke i shkaktuar plagë të lehta jashtë rrezikut për jetën.

NDËRTIMET PA LEJE, PROCEDIME TË REJA

POLICIA SHPALL NË KËRKIM NJË PERSON PËR KANOSJE ME ARMË
Policia vazhdon aksionin kunder ndertimeve pa leje ne Qarkun e Shkdores.

LAJME NGA KRONIKA

PROCEDOHET INSPEKTORI I URBANISTIKËS NË VELIPOJË
MORI PARA PËR FORMULARIN E LEGALIZIMEVE TË ALUIZN-it
Policia e Qarkut Shkoder procedon penalisht nje funksionar te Komunes se Velipojes, te dyshuar per korrupsion.

GJYKATA LIRON KRYEPLAKUN

GJYKATA E KA CILËSUAR TË PALIGJSHËM ARRESTIMIN E MARASH MARTINIT
Ndryshe nga 2 seancat e shkuara gjyqësore kur kryepleqtë morën masën e sigurisë “Arrest me burg”, në rastin e kryeplakut të fshatit Nicaj, komuna Shalë, Gjykata e ka cilësuar të paligjshëm arrestimin e Marash Martinit, 64 vjeç.

3 ARRESTIME PËR NDËRTIMET PA LEJE

NË SHKALLË VENDI PROCEDOHEN 369 PERSONA
Vetem nje jave pas fillimit te aksionit te Policise se Shtetit kunder ndertimeve pa leje, ne shkalle vendi jane evidentuar 367 raste, per te cilat jane proceduar penalisht 369 persona, jane arrestuar ne flagrance 32 persona dhe jane shpallur ne kerkim 12 te tjere.

DOSJA “DUKAGJINI” TEK KRIMET E RËNDA

POLICIA KA MUNDUR TË VËRË NË PRANGA DERI TANI 6 PERSONA
Pas Lazaratit, Prokuroria e Krimeve të Rënda merr në hetim dhe dosjen e operacionit antikanabis në veri të Shqipërisë,

SHKODËR, VETËM 1 DENONCIM ANTIKORRUPSION

MPB BËN BILANCIN E KORRIKUT: SEKUESTROHEN 3 MILIONË EURO
Vetem 1 denoncim per korrupsion eshte bere nga qytetaret shkodrane ne numrin 129 te policise gjate muajit korrik.

VIDHET KASAFORTA E FONDACIONIT NË FUSHË ARRËZ

BURIMET NGA POLICIA PUKËS BËJNË ME DIJE SE JANË VJEDHUR 30 MIJE EURO.
Një vjedhje misterioze  ndodhur në  misionin bamirës “Shën Jozefi ka tronditur  këtë  fillimjave qytetin  e  Fushe  Arrëzit.  Burime nga  Policia lokale   bënë  të  ditur  se  në  kasafoprten e  misionit  bamirës   është  vjedhur   shuma  prej  30 mije   eurosh.

TRANSPORTI RRUGOR KATËRFISHON GJOBAT

VAJUSHI: GJETA NJË NDËRMARRJE TË ASFIKSUAR
Sezoni veror ka shtuar fluksin e punes edhe ne Drejtorine e Sherbimit te Transportit Rrugor Shkoder, te cilen, drejtori Burhan Vajushi thote se e ka gjetur ne gjendje te asfiksuar:

BOTA