SHERR I ASHPËR, SHQIPTARI PLAGOS ME THIKË GREKUN NË QYTETIN E SPARTËS, DYSHOHET SE...

Një sherr i ashpër ka ndodhur pasditen e së shtunës 6 gusht në qendër të Spartës, Laconia Greqi konkretisht pranë sheshit. Sipas informacioneve nga mediat...

RRËSHQET NGA FURRNELLI I GALERISË SË MINIERËS, PLAGOSET I RIU

Një 27- vjeçar është plagosur gjatë ditës së sotme në ambientet e brendshme të një galerie kromi, pasi duke ngjitur shkallët e për tu futur në furrnellën e galerisë, ka rrëshqitur. Burime zyrtare nga Policia e Bulqizës bëjnë me dije se 27- vjeçari H.P është dërguar menjëherë drejt spitalit ku është duke marrë edhe mjekimin e nevojshëm

ZBULOHEN DY RASTE TË KULTIVIMIT TË DROGËS, DY TË ARRESTUAR NË LEZHË

Policia e Lezhës ka arrestuar dy persona, të cilët akuzohen për kultivim droge. Burime zyrtare bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasit Paulin Zefi...

NIPI PLAGOS ME THIKË GJYSHIN DHE GJYSHEN NË TIRANË

Nipi plagos me thikë gjyshin dhe gjyshen në banesë.

TENTON TË KALOJË AUTOSTRADËN PËRPLASET PËR VDEKJE KËMBËSORI

Tenton të kalojë autostradën përplaset për vdekje këmbësori .Aksidenti në autostradën Tiranë-Durrës.

BILANC TRAGJIK/ PËRGJAKEN RRUGËT E VENDIT NGA AKSIDENTET, 3 TË VDEKUR DHE 11 TË...

Rrugët e vendit janë përgjakur pasditen e kësaj të diele, duke shënuar një bilanc tragjik. Në vetëm pak orë në rrugët e vendit janë...

VRASJA E RAKIP RROLIT, DOSJA RIKTHEHET NË PROKURORI

Hetimet për vrasjen e biznesmenit Rakip Rroli, ngjarje ndodhur në dhjetor të vitit 2021 në fshatin Sanxhak të Kurbinit, nuk ja kryer siç duhet.Në...

GJYKATA E KATANIAS LË NË BURG MOISI HABILJAN DHE BASHKËPUNËTORËT E TIJ

Gjykata e Katanias lë në burg Moisi Habiljan dhe bashkëpunëtorët e tij

TË DEHUR NË TIMON DHE PARAKALIME TË GABUARA, MAKINA INTELIGJENTE ‘NDËSHKON’ SHOFERËT, ARRESTOHEN 9...

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet në të gjithë vendin me qëllim parandalimin e aksidenteve. Gjithashtu makina inteligjente si edhe flota e automjeteve të reja...

DETAJE TE REJA/ 12 ORË PËR TË NXJERRË NGA HUMNERA POLICIN. SHOKËT ME SYTË...

Policia e Shkodrës jep detaje lidhur me ngjarjen e ndodhur sot në Dukagjin ku njëri nga policët pjesë e operacionit të kontrollit për parcela...

BOTA