POLICIA E SHTETIT PUBLIKON FOTOT E 709 PERSONAVE QE JANE NE KERKIM

Policia e shtetit k publikuar fotot e 709 personave te shpallur ne kerkim per vepra te ndryshme penale.Mes tyre dhe nga Shkodra.

PËRMBYTJET NË GREQI,VDES SHQIPTARI

Një nga viktimat e përmbytjeve që prekën Greqinë fqinje ditët e fundit eshte dhe nje shqiptar

VJEDHJA NË SHELQET, NË PRANGA DY PERSONA

Policia e Shkodrës ka zbardhur vjedhjen e banesës së shtetasit P.Z. këtë të diel në fshatin Shëlqet të Vau Dejësit. Janë arrestuar në flagrancë...

AUTOMJETI ME LËNDË DRUSORE DEL NGA RRUGA, HUMB JETËN SHOFERI, PLAGOSET NJË TJETËR

Një person ka mbetur i vdekur në Bulqizë, pasi mjeti me të cilin ai udhëtonte ka dalë nga rruga. Mësohet se viktima kishte qenë duke...

EKZEKUTIMI I HEKURAN BILLËS, SHKON NË 3 NUMRI I TË ARRESTUARVE, PRANGA BASHKËPUNËTORIT 26-VJEÇAR

Policia e Shtetit ka arrestuar një tjetër autor të ekzekutimit të Hekuran Billës te Komuna e Parisit, mbrëmjen e 11 qershorit. Njoftimi i policisë: Tiranë Vijojnë veprimet...

RA NË HUMNERË, HUMB JETËN 24-VJEÇARI SHQIPTAR

Një 24-vjeçar nga Kosova ka humbur jetën, pasi ka rënë në një humnerë në Prevallë. Sipas mediave i riu ishte nga Kaçaniku, ndërsa Policia e...

APELI, ‘HAKMARRJA PËR DREJTËSI” E PAFAJSHME: AKUZAT PA BAZA

Apeli, ‘Hakmarrja për Drejtësi” e pafajshme: Akuzat pa baza

ARRESTOHET NË KUFI BIZNESMENI SHKODRAN, JA PËR ÇFARË AKUZOHET

Policia ka arrestuar sot një biznesmen shkodran, në tentativë për t’u larguar nga vendi. Në pranga ka rënë pronari i një fabrike, i pikën...

THERET ME THIKE DHE GJEN VDEKJEN NJE SHQIPTAR NE ITALI,AUTORI NJE SHTETAS RUS

Krimi - Itali, rusi masakron me thikë një shqiptar

DOSJA 184, ZGJATEN TRE MUAJ HETIMET PËR KRIMET ZGJEDHORE

Zgjaten me tre muaj hetimet për dosjen 184, që lidhet me krimet zgjedhore në bashkinë e Dibrës në shtator të 2016. Pas transferimit nga Krimet...

BOTA