LOJRAT E FATIT, SËRISH SEKUESTRIME

Blute e Shkodres kane nisur serish kontrollet ndaj lojrave te fatit. Sipas njoftimit te policise se Shkodres bejne me dije se ka nisur procedimi penal ndaj nje 21 vjecari banues në Shkoder, sepse në lagjen « 3 Herojt » Shkoder, në lokalin e tij u gjeten e sekuestruan në cilesinë e proves materiale : 1 kompjuter, 1 priter skedinash, 2 televizor njeri LG 42 polësh dhe tjetri i markes bejko 32 polesh.

HASHASHI, 6 TË RINJ NË PROÇEDIM PENAL

Blute e shkodrës kane nisur procedimin penal ne gjendje te lirë në ngarkim te 6 shtetasve, te moshes nga 17 -22 vjec, te gjithe keta banues ne qytetin e Shkodres.

LËVIZTE ME ARMË, ARRESTOHET

Policia e Shkodres ka kryer arrestimin në flagrancë i shtetasit Aleksander Ilia, vjeç 48, banues në Fshatin Juban, Komuna Guri i Zi, Shkodër, pasi në bazë të informacioneve të marra nga ana e Specialistëve të Seksionit për Trafiqet e Paligjshme, se ky shtetas po levizte në kembë nga sheshi « Luigj Gurakuqi » Shkodër në drejtim të « Ish kryqezimit të degës » Shkoder, me një çantë sportive, me ngjyrë të zezë, ku sipas informacioneve mbante armë.

SHKODËR, GODET KRIMI NË FAMILJE

DJALI GODET ME THIKË BABAIN, ARRESTOHET AUTORI I NGJARJES. Krim në familje, djali plagos me thikë të atin.

SHKODER, DJALI PLAGOS ME THIKE TE ATIN

Një Krim në familje është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Shkodrës, djali plagos me thikë të atin.

“LUFTË” NË KRYQYTET, DY ATENTATE ME ARMË

BILANC TRAGJIK, 1 I VDEKUR DHE 3 PERSONA TË PLAGOSUR .Pritë në dy kohë grupit të Emiliano Shullazit. Beteja e përballjeve ndodh në rrugën e Kavajës dhe në Qafë Kashar, brenda një harku kohor prej rreth 30 minutash.

MILOT – FUSHË KRUJË, DY VIKTIMA

MILOT – FUSHË KRUJË, DY VIKTIMA KAMIONÇINA GODET MOTORÇIKLETËN, UDHËTONIN NË KRAH TË KUNDËRT Një aksident automobilistik i ka marrë jetën dy personave. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së hënes rreth orës 19:45 në aksin rrugor Fushë Krujë-Milot.

VIDEO-SKANDALI, ZBARDHEN TË TJERA DETAJE

POLICIA ARRESTON DY PREJ TË RINJVE, E MITURA NUK MBAN MEND ASGJË. Zbardhen detaje të reja për videoskandalin në QSUT.

PLAGOSI VJEHRRIT, ARRESTOHET 24 VJEÇARI

MIKEL THANI ËSHTË ARRESTUAR NË BANESËN E TIJ NË FSHATIN PLAN. Policia e Shkodrës ka arrestuar 24-vjeçarin Mikel Thani, i cili në datën 30 dhjetor, të vitit të kaluar pas një konflikti për motive të dobëta, plagosi me armë zjarri vjehrrin dhe vjehrrën si dhe mbesën e tyre 12 vjeçe.  

KUNDËRSHTOI POLICINË ARRESTOHET 37 VJEÇARI

ARRESTIMI I TIJ PASI KA KANOSUR PUNONJËSIT E POLICISË LEZHË.Një 37 vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia e Lezhës, pasi ka kundërshtuar dhe kanosur efektivët blu. Në prangat e policisë ka rënë Tonin Luka 37 vjeç banues në lagjen “Beslidhja” në Lezhë.

BOTA