ARRESTOHEN DUKE RRITUR KANABIS ME VLERË 66 MIJË PAUND, 2 SHQIPTARËT DALIN NË GJYQ,...

Dy shqiptarë janë burgosur pasi u kapën në një banesë ku kultivonin kanabis në Northampton të Anglisë. Klodjan Deda, 27 vjeç dhe Marsel Salla, 22...

ZBULOHET ‘SHTËPI BARI” NË IRLANDË, ARRESTOHET SHQIPTARI, SI E TRADHTUAN GJURMËT E GISHTAVE PIKTORIN...

Një ‘shtëpi bari’ është zbuluar nga autoritetet në Irlandë. Mësohet se Klinton Hysa 27-vjeç i njohur si piktor dhe dekorues është i përfshirë në...

TRANSPORTONTE EMIGRANTË ILEGALË KUNDREJT PAGESËS, KAPET NË FLAGRANCË 57-VJEÇARI NË LEZHË

Një 57-vjeçar me inicale S. K. është arrestuar pasi u kap në flagrancë duke transportuar emigrantë të paligjshëm me qëllim kalimin e kufirit me...

MAKINA E 27-VJEÇARIT U HODH NË ERË ME TRITOL, JA PISTA QË PO HETON...

Janë zbardhur detaje të reja lidhur me shpërthimin me tritol në zonën e Saukut, ku u plagos rëndë 27-vjeçari Aleksandër Sadikaj, i cili më...

“MINUTA E FUNDIT”/ ARRESTOHEN DY BASHKËPRONARË TË NJË LOKALI NË LEZHË, ORGANIZONIN LOJËRA FATI

Finalizohet operacioni policor i koduar “Last minute”, për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e lojërave të fatit. Operacioni u zhvillua nga Komisariati i...

E RËNDË NË GJERMANI, 24-VJEÇARI SHQIPTAR VRITET ME THIKË NGA NJË MAQEDONAS (FOTO)

Një 24-vjeçar shqiptar ka mbetur i vdekur pasi është goditur me thikë në Harburg të Gjermanisë. Policia thotë se viktima ka marrë plagë të...

EUROPOL OPERACION NË 27 VENDE, PËRFSHI EDHE SHQIPËRINË! MBYLL MBI 12 MIJË E 500...

Agjencitë e zbatimit të ligjit në 27 vende, kanë zhvilluar në Operacion të koordinuar edhe nga Europol për të mbyllur faqet e internetit që...

SULMI KIBERNETIK NDAJ “E-ALBANIA”, PROKURORIA E TIRANËS NIS HETIMET PËR DISA VEPRA PENALE

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për sulmin kibernetik ndaj “e-Albania”, që zgjati rreth një javë, ndërkohë që nuk janë rikthyer ende të gjitha...

VIDEO/ MERR FLAKË MAKINA NË QENDËR TË LEZHËS, SHPËTON DREJTUESI I MJETIT

Një mjet tip “Ford” është përfshirë nga flakët e zjarri në qendër të qytetit te Lezhes. Ngjarja ndodhi paraditen e se enjtes dhe flaket u...

MES LOTËSH E DHIMBJEJE I JEPET LAMTUMIRA E FUNDIT 7-VJEÇARES QË U PËRPLAS PËR...

Është përcjellë për në banesën e fundit 7-vjeçarja e cila ndërroi jetë dje, pasi u përplas nga një skaf që drejtohej nga komisari Arjan...

BOTA