VRAU GJOKË ARRËN, “ARREST ME BURG” PËR LUIGJ BLUDAJ

 “Arrest me burg” ka dhënë gjykata e Shkodrës për Luigj Bludaj, autorin e dyshuar të vrasjes së Gjokë Arrës në fshatin Gjuraj të Dukagjinit.

OPERACION I PËRBASHKËT DROGE SHQIPËRI-ITALI, JA REZULTATET

Operacion i përbashkët Antidrogë ndërmjet Policisë së Shtetit dhe Autoriteteve Policore italiane (Guardia di Finanza).

VRASJA E 31-VJEÇARIT NË DUKAGJIN, “ARREST ME BURG” PËR LUIGJ BLUDAJN

Ka mbërritur rreth orës 09:00 në ambjentet e Gjykatës së Shkodrës, shtetasi Luigj Bludaj i cili akuzohet për vrasjen e 31-vjeçarit Gjok Arra, në Gjuraj të Dukagjinit

DY TE PARABURGOSUR NGA LUSHNJA DHE SARANDA VDESIN NE QSUT

Dy e parsburgosur vdesin brenda dites .Viktimat janë Fadil Hoxha nga Lushnja 54-vjeç dhe Adem Alushi 55 vjeç nga Saranda.

CELULARI NE TIMON,PROJEKT PER GJOBA TE RENDA

Pas rripit, “lidhet” celulari. Projekt për gjoba të rënda kundër telefonit në timon

KAKAVIJE,5 NE PRANGA,KAPEN ME 21.1 KG KANABIS

Kakavijë - Trafik e prodhim droge, 5 në pranga për 21.1 kg kanabis

ITALI,POLICIA KAP DY HAJDUTE SHQIPTARË

Itali, policia kap dy hajdutë shqiptarë

BLUDAJ NË POLICI: E VRAVA GJOKË ARRËN PËR VETËMBROJTJE

“E vrava sepse për t’u vetëmbrojtur”. Kështu ka deklaruar në policinë e Shkodrës Luigj Bludaj, 31 vjeçari i cili dyshohet si autori i vrasjes së Gjokë Arrës në fshatin Gjuraj në njësinë Pult të Dukagjinit.

HOT I RI, PËRPLASEN MJETET 3 TË PLAGOSUR

 Nje aksident i rende eshte regjistruar paradite ne se dieles, ne nje nga akset qe eshte kthyer ne nje njolle te zeze per qarkullimin rrugor ne Qarkun Shkoder.

BRAKTIS DASMËN SE NDIHEJ KEQ, 47-VJEÇARJA MBËRRIN PA JETË NË SPITAL

Një grua ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në rrethana ende të paqarta.

BOTA