GJYKATA E SHKODRËS SHPALL FAJTOR LLESHIN

ISH KRYETARI I GJYKATËS PUJKË, AKUZOHET PËR “KORRUPSION  PASIV”.Gjykata e Shkodrës ka pranuar kërkesën e Prokurorisë së Tiranës dhe ka shpallur fajtor duke dënuar me 3 vjet burg ish-kryetarin e Gjykatës së Pukës, Shtjefën Lleshi, i akuzuar për veprën penale të “korrupsionit pasiv të gjyqtarëve…”, në bashkëpunim.

VRASJA NË SHKODËR PËR LARJE HESAPESH

POLICIA E SHKODRËS BËN PUBLIK VERSIONIN ZYRTAR PËR ATENTATIN E DY DITËVE MË PARË.“Një larje hesapesh për shuma të mëdha në trafikun e drogës”.

ATENTATI NË SHKODËR, 30 TË SHOQËRUAR

BLUTË E SHKODRËS, PO HETOJNË NË LIDHJE ME TË SHKUARËN E VIKTIMAVE .Policia e Shkodrës ka zbuluar detaje të reja rreth vrasjes së djeshme të 2 shtetasve, Edmir Aliajt dhe Edmond Batras dhe plagosjes së Amarildo Piranit. Ekzekutimi mendohet të jetë bërë nga vrasës profesionistë, ndërsa pas tyre në motor i ka ndjekur një makinë pa targa dhe brenda saj kishte persona të maskuar.

ARRESTIME GJATË 24 ORËVE NË SHKODËR

MAKINA DEL NGA RRUGA NË FSHATIN GRABON NË TAMARË.Më datë 19.12.2014, u bë ndalimi i shtetasit Eduart Selimi, vjeç 21, banues në qytetin Puke. Ndalimi i tij u be per ekzekutimin e urdherit të datës 25.11.2014 të Prokurorisë së Rrethit Tirane, për ekzekutimin e vendimit nr. 1131A të datës 14.11.2014 të Gykates Rrethit Tirane,

ATENTAT NË SHKODËR, DY TË VRARË

QËLLOHEN ME AUTOMATIK EDMIR ALIJA DHE EDMOND BATRA, PLAGOSET AMARILDO PIRANI.Dy persona janë vrarë teksa janë qëlluar me breshëri automatiku. Nga atentati një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja ndodhi në qytetin e Shkodrës në lagjen “Dudas” ditën e shtunë rreth orës 14:00. Nga të shtënat ka mbetur i vrarë shtetasi Edmir Alija, 37 vjeç, një emër i njohur në Shkodër.

SHKODËR, ARRESTOHET 36 VJEÇARI

OPERACIONI U KRYE NË BASHKËPUNIM ME AUTORITETET BELGE.Një 36-vjeçar ka rënë në pranga të policisë, pasi mbi të rëndonin një numër veprash kriminale brenda dhe jashtë vendit. Në pranga ka përfunduar Dorian Duli banues në Shkodër, pas një operacioni në bashkëpunim dhe me autoritete belge.

FESTAT, RRITEN KONTROLLET NË KUFI

MINISTRIA E BRËNDSHME PARALAJMËRON QYTETARËT PËR MASAT E MARRA.Policia e Kufirit e mbështetur edhe nga strukturat e tjera të Policisë së Shtetit po punon ditët e fundit me regjim të përforcuar për të përballuar fluksin e lëvizjes në Pikat e Kalimit Kufitar me rastin e festave të fundvitit.

NËN HETIM, GJYQTARI I SHKODRËS

HETIMI PO KRYHET NGA PROKURORIA E KRIMEVE TË RËNDA.Gjyqtari i Shkodrës Andri Ymeri që u filmua nga kamerat e fshehta të emisionit investigativ “Fiks-Fare”, dhe që tashmë është nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për akuzën e korrupsionit është kallëzuar penalisht për të njëjtën akuzë nga një i dënuar me 21 vite burgim.

SITUATA E RENDIT NË QARKUN SHKODËR

VIJOJNË OPERACIONET NDAJ DEBITORËVE TE OSHEE. 1.Më datë 16.12.2014, filloi precedimi penal në gjëndje të lirë për shtetasit :

MASKAT, GRABITET AUTOMJETI

NGJARJA NE AKSIN SHKODWR – MURIQAN, POLICIA PO HETON NGJARJEN.Pas ngjarjes se rende ne aksin rrugor Puke Vau Dejes, serish ngajrjet nuk kane te reshtur ne rruget e Qarkut te Shkodres. Sipas policise se Shkodres behet me dije se ne oret e para te mengjesit te se martes ne aksin rrugor Shkoder Muriqan prane vendit te quajtur “Shtepia e Malesorit”,

BOTA