MJETI DEVIJON NGA RRUGA, HUMB JETËN 68 VJEÇARJA

NGJARJA ËSHTË REGJISTRUAR RRETH MESNATËS NË AKSIN BUSHAT – VAU DEJËS. Një 68-vjeçare ka humbur jetën pasi bashkëshorti i saj humbi drejtimin e makinës si pasojë e shpejtësisë tej normave të lejuara të qarkullimit rrugor. Aksidenti u shënua mesnatën e së martës në segmentin rrugor Bushat- Vau i Dejës, në fshatin Kosmaç,

KËRKOHESHIN NGA POLICIA, NË PRANGA DY SHKODRANË NË LAÇ

POLICIA E SHTETIT SJELL PAMJET E ARRESTIMIT, TË KËRKUAR PËR VRASJE. Policia e Shtetit sjell pamjet e arrestimit ne nje operacion blic të dy vëllezërve në Laç të cilët ishin në kërkim. Venia ne pranga e  vëllezërve Hato nga Kirasi i Shkodrës, eshte bere në rrugën nacionale Laç-Patok.

SHKODËR, SEKUESTROHEN 1344 RRËNJË KANABIS

BLUTË E SHKODRËS VIJOJNË OPERACION KUNDËR BIMËVE NARKOTIKE NË FSHATIN MAZREK Ne vijim te operacioneve te njepasnjeshme te zhvilluara nga strukturat e Drejtorise se Policise se Qarkut Shkoder per Parandalimin e Kultivimin e bimeve narkotike, si dhe per evidentimin dhe shkaterrimin e parcelave te kultuvuara me bime narkotike,me datë 01.05.2015 në ora 15.00,

SHKATËRROHET RRJETI KRIMINAL, ÇONIN NJERËZ NË SHBA DHE VENDET E BE

POLICIA E SHTETIT, FINALIZON OPERACIONIN E KODUAR “EMIGRACIONI I PALIGJSHËM”.Një grup i strukturuar kriminal që merrej me falsifikimin dokumentave është shkatërruar nga policia, ndërsa në pranga kanë përfunduar 5 persona. Në operacion e koduar “Emigracioni i Paligjshëm”, të zhvilluar në Tiranë dhe në Shkodër, janë zbuluar laboratorë të falsifikimit të dokumentave.

HANI I HOTIT, ARRESTOHEN 45 KLANDESTINË

DYSHOHET SE KLANDESTINËT KANË HYRË NGA KUFIRI ME GREQINË. 45 klandestinë sirianë që tentonin të kalonin ilegalisht kufirin drejt Malit të Zi janë ndaluar nga policia e kufirit dhe migracionit në pikën kufitare të Hanit të Hotit, në Shkodër. 

SHKODËR, SEKUESTROHEN 888 RRËNJË BIMË KANABIS

OPERACIONI ËSHTË ZHVILLUAR NË FSHATIN SHLLAK TË QARKUT SHKODËR. Në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme të zhvilluara nga Strukturat e Drejtorisë së Policisië së Qarkut Shkodër për Parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike , si dhe për evidentimin dhe shkatërrimin e parcelave të kultivuara me bimë narkotike, Shërbimet e Policisë Shkodër

AKSIDENT ME VDEKJE NE SHKODËR

Aksident i Rëndë rrugorë në qytetin e Shkodrës. Automjeti tip Benz me targa AA 313 GE me drejtues shtetasin J.P. 38 vjeç, banues në Shkodër ka goditur fëmijën me inicialet K.SH. 3 vjeç, i cili ka gjetur vdekjen në spital .

SKANDALI NË LEZHË, POLICIA NIS HETIMET

PROÇEDIM PENAL NDAJ EFEKTIVËVE DHE MJEKËVE TË SPITALIT. Një ditë pas skandalit të transportimit të kufomës të një aksidenti me kamionçine, policia ka nisur hetimet ndaj dy mjekëve si dhe Drejtorit të Spitalit të Lezhës. 

SKANDAL NË LEZHË, VIKTIMA TRANSPORTOHET ME FURGON

NGJARJA NË SUPERSTRADËN LEZHË – LAÇ, NISIN HETIMET PËR ZBARDHJEN E NGJARJES. Një skandal i vërtetë është regjistruar ditën e sotme nga forcat e policisë, gjatë transportimit të një trupi të pajetë në superstradën Lezhë-Laç. Viktima Gëzim Sula, 60 vjec, u gjet sot në mëngjes i pajetë në mes të rrugës.

AKSIDENT NË KOMAN, NJË SHTETAS HUMB JETËN

PLAGOSET DJALI I TIJ QË PO DREJTONTE MJETIN ME TË CILIN UDHËTONIN. Nga ngjarja tragjike një person humbi jetën dhe një tjetër u plagos rëndë. Babë e bir po ktheheshin nga Komani drejt Shkodrës por vetëm pak çaste pasi kanë nisur udhëtimin e tyre, mjeti me të cilin po udhëtonin veturë tip Volsvagen ka dalë nga rruga dhe ka rënë në liqenin e Komanit.Shtetasi Z.A vjeç 68 për pasojë ka gjetur vdekjen e menjëhershme ndërsa djali i tij A.A i cili po drejtonte mjetin është plagosur dhe po trajtohet në spitalin rajonal të Shkodrës.

BOTA