PLAGOSJA NE LEZHE,IDENTIFIKOHEN AUTORET

Policia e Lezhës ka zbardhur ngjarjen e mbrëmshme te rreth-rrotullimi i Ishull-Shëngjinit, ku mbetën të plagosur 2 persona. Blutë kanë identifikuar autorët e dyshuar dhe kanë arrestuar njërin prej tyre, ndërsa dy të tjerët janë shpallur në kërkim.

SHELQET, VETËVRITET ME ÇIFTE 23 VJEÇARI

 Nje ngjarje e rende eshte regjistruar ne oret e para te mengjesit te se merkures ne Bashkine Vau Dejes.

VIJOJNË OPERACIONET ANTI KANABIS, ASGJËSOHEN 14718 RRËNJË

Në vijim të operacionit të Dukagjinit  shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër në bashkëpunim me DVP Shkodër dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë Shkodër kanë vazhduar kontrollet në mënyrë të pandërprerë në  territorin e njësive administrative Shosh e Shalë.

PULT, SEKUESTROHET KANABIS, NË PRANGA ADMINISTRATORI

 Më datë 29.08.2016, në kuadër të plan operacionit për evidentimin dokumentimin dhe asgjësimin e bimëve narkotike, në njësinë administrative Pult Shkodër është ushtruar kontroll në fshatin Kir, ku janë gjetur disa parcela të kultivuara me bimë narkotike Cannabis Sattiva

BASHKIA SHKODËR REAGON NDAJ DEKLARATAVE TË SHËMSI PREMÇIT

 Nëpërmjet mediave, një ditë më parë u njohm me një deklaratë të bërë nga z. Shemsi Prençi, drejtori i pergjithshem i Emergjencave civile te Shqipërisë i cili akuzonte bashkinë Shkodër

PUKË, ASGJËSOHEN 5700 RRËNJË KANABIS SATIVA

Policia e Pukës ka asgjesuar 5 700 bimë narkotike kanabis sativa.

SEKUESTROHEN NE DURRES 111 KG DROGE

Policia Kufitare e Durrësit ka goditur një tjetër rast të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike, duke sekuestruar 111 kg kanabis në port

SEKUESTROHEN NË SHKODËR 2 KG E 963 GR LËNDË NARKOTIKE

Sekuestrohen 2 kg e 963 gr lëndë narkotike Arrestohet Kryeplaku i fshatit Kir, administratori i Njësisë Administrative Pult, dhe 1 shtetas.

Shuhet zjarri ne vendin e quajtur ura e Gjo Lulit ne rrugen e vjeter...

Nje stalle eshte djegur ndersa flaket rrezikonin te perhapeshin ne mal. Kane qene zjarrefikeset qe kane neutralizuar zjarrin.

OPERACION MASIV ANTI KANABIS NE QARKUN SHKODER

Operacion masiv anti-cannabis në qarkun Shkodër.

BOTA