KAPET PAS KATER ORE NEGOCIATASH I SEMURI MENDOR QE KANOSTE FAMILJEN

Serish te semuret mendore shfaqin rrezikshmeri per te tjeret.Kete here pas 4 orëve negociata,policia mundi te ndaloje nje te semure mendor qe kanoste familken e tij.

POLICIA MERR NE MBROJTJE DREJTORIN JURIDIK TE OSSHE

Policia merr në mbrojtje drejtorin juridik të OSSHE-së Romeo Karaj.Ai përfaqësoi Shqipërinë në arbitrazh kundër Kastriot Ismailajt

KANABIS, POLICIA E SHKODRËS SEKUESTRON 1377 RRËNJË

Vijon aksioni anti-cannabis në Vau Dejës dhe Pukë ku asgjësohen me anë të djegies në 10 parcela 1377 bimë të dyshuara narkotike gjithsej me gjatësi deri në 2m dhe në toka publike.

GJYKATA E APELIT LË NË BURG EMILJANO SHULLAZIN

Gjykata e Apelit per Krime te Renda rezoi kerkesen e Emiljano e Blerim Shullazit dhe Gilmando Danit per ndryshimin e mases se sigurise te vendosur ndaj tyre nga shkalla e pare.

ISHTE SHPALLUR NË KËRKIM, ARRESTOHET 25-VJEÇARI

Njoftimi për shtyp i Policisë Shkodër:

VRITET ME ARMË ZJARRI PUNONJËSI I OSHEE-së

Një vrasje me armë zjarri ka tronditur mëngjesin e sotëm në qytetin e Rrëshenit.

AKSIDENT ME VDEKJE NE AKSIN LAC-MAMURRAS

Aksident me vdekje në aksin Laç-Mamurras, furgoni përplas motorin

SPITALI: VDEKJA E K.SKRELA MUND TË JETË EDHE NGA KORENTI

 Spitali Rajonal i Shkodrës hedh më shumë dritë për vdekjen e 55 vjeçarit Kadri Skrela i cili u nda nga jeta gjatë natës të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Maqedonisë.

SKANDALI NE UNIVERSITETIN BUJQESOR,DY NE PRANGA

Seks për të marrë provimet,pranga dy seksereve të Universitetit të Kamzës .Besim Nasufi 63 vjec dhe Elison Rota 38 vjec,punonjes ne UB te Kamzes jane ndaluar me akuzen e "Ushtrimit të ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”

BOTA