PRESION PËR FOTOT INTIME, PROKURORIA KËRKON DËNIMIN

ALEKSANDËR ASHTA DHE ARMANDO VUKSANI KËRKUAN 3 MIJË EURO PËR MOSPUBLIKIMIN E FOTOVE. Dy djemtë shkodran të cilët kërcënuan një çift që pretendonin se janë homoseksualë, dhe kërkonin 3 mijë euro për të mos publikuar fotot e tyre intime kanë përfunduar përpara drejtësisë.

SHKODËR, SHTOHEN GRABITJET E BANESAVE

QYTETARËT FRIKË DHE PASIGURI, MUNGOJNË DENONCIMET DHE ARRESTIMI I AUTORËVE. Ne Shkoder, pre e grabitjeve tashme nuk jane vetem subjektet e biznesit, por edhe banesat private.

SHFRYTËZIMI I PROSTITUCIONIT, DOSJA TE KRIMET E RËNDA

PROKURORIA DORËZON MATERIALET PËR TË PANDEHURIN XHEVAHIR OSJA Xhevahir Osja i cili u arrestua në qershorin e vitit të kaluar nga policia e Shkodrës i dyshuar për ushtrim prostitucioni me vajza 15 vjeçare do të përballet me Gjykatën e krimeve të rënda. Prokuroria e Krimeve të Rënda i dorëzoi drejtësisë dosjen penale të 21 vjeçarit nga Shkodra.

ENERGJIA ELEKTRIKE, 9 PROÇEDIME PENALE

OSHEE DHE POLICIA, VIJOJNË AKSIONIN KUNDËR RILIDHJEVE TË ENERGJISË Policia e shtetit dhe Operatori i Shperndarjes se energjise elektrike, vijojne operacionet per te denuar te gjithe kundravajtesit qe rilidhin energjine elektrike. Sipas njoftimit zyrtar te policise se Shkodres behet me dije se gjate 24 oreve te fundit jane kryer 9 procedime penale ne drejtim te personave te ndryshem te cileve gjate kontrolleve i eshte gjetur rilidhje e energjise elektrike.

MARRËDHËNIE ME DHUNË, ARRESTOHET 29 VJEÇARI

AI AKUZOHET PËR MARRËDHËNIE SEKSUALE ME DHUNË NDAJ NJË TË MITURE.Një 29-vjeçar nga fshati Kodër Mulliri i Lezhës ka rënë në prangat e policisë, nën akuzën e marrëdhënies seksuale me dhunë me një të mitur me të cilin bashkëjetonte. Burime nga Policia e Lezhës bëjnë të ditur se është prangosur Taulant Lleshi, pasi ndaj tij ka bërë kallëzim 15-vjeçarja me iniciale M.C.

SHKODER – HANI I HOTIT, PERPLASEN MJETET

Përplasen dy mjete. Një mjet tip Benz ML dhe një autorveture Volkswagen. Nga te dhënat e para mësohet se drejtuesi i mjetit tip Golf...

VENDE TË LIRA PËR FNSH SHKODËR

FTOHEN TË GJITHË PERSONA QË KANË QËNË NË FORCAT E ARMATOSURA Komisariati i Policisë FNSH Shkodër, në kuadër të shtimit të funksionit organik, hap testimet për vendet e lira, pranë kësaj strukture, për të gjithë ata persona

MBYTET NE LUMIN KIR, 64 VJECARI

Kufoma e një personi të seksit mashkull është gjetur disa minuta më parë në lumin Kir në qytetin e Shkodrës. Nga informacionet paraprake bëhet e ditur se kufoma i përket një burri 70-vjeçar, i cili mendohet se është banor i fshatit Bardhaj.

HOT I RI, VETËPLAGOSET 35 VJEÇARI

NGJARJA NDODHI NË BANESËN E TIJ NË KOMUNËN RRETHINA. Nje 35 vjhecar eshte veteplagosur me arme zjarri paasditen e se Dieles ne Qarkun e Shkodres.

TRITOLI, HIDHET NË ERË MAKINA E DREJTORIT TË BURGUT

NGJARJA REGJISTROHET NË DURRËS, POLICIA NIS HETIMET, SULOJ RËNDË. Pa kaluar ende 24 orë, një tjetër shpërthim ka ndodhur në qytetin e Durrësit.

BOTA