PLAGOSI POLICIN, ARRESTOHET NË MAL TË ZI

KRISTJAN LUMAJ, ËSHTË ARRESTUAR GJATË NJË TENTATIVE PËR TË GRABITUR NJË DYQAN.
Policia e Malit të Zi ka mundur të arrestojë, Kristian Lumajn, i cili mbrëmjen e 30 korrikut plagosi me armë zjarri një efektiv policie në Malësinë e Madhe, ndërsa ishte shpallur në kërkim për arratisje pasi nuk ishte kthyer në burg pas përfundimit të lejes.

NËNA VRET FËMIJËN NË GJUMË

ELBASAN, 26-VJEÇARJA E DIVORCUAR TENTON VETËVRASJEN
Nje krim I pashembullt brenda familjes ka ndodhur ne oret e para te mengjesit ne Elbasan, ku nje nene e re ka vrare me thike djalin e saj te mitur.Rreth ores 03:00 te e mngjesit te sotem, ne fshatin Godolesh te Elbasanit, nje nene 26-vjecare ka vrare me thike djalin e saj 4-vjecar.

TRAGJEDI RRUGORE NË DUKAGJIN

NJË AKSIDENT ME DY TË VDEKUR DHE 4 TË PLAGOSUR REGJISTROHET NË KOMUNËN PULT.
Një aksident me 2 të vdekur dhe 4 të plagosur ndodhi mbrëmjen e së premtes 8 gusht rreth orës 22:30 në aksin rrugor Dukagjin – Shkodër, në vendin e quajtur “Guri i Mashës”, Komuna Pult, Shkodër.

SITUATA NË KASTRAT, TAHIRI KËRKON BASHKËPUNIM

MINISTRI I BRËNSHËM KËRKON ANGAZHIMIN E TË GJITHËVE PËR TË LUFTUAR KRIMIN
Akuzat dhe kunder akuzat mes pushtetit vendor dhe drejtuesve te policise ne rrethin e malesise se madhe nuk kane kaluar pa u komentuar edhe nga ministri i brendshem Saimir Tahiri.

BURRI RREH PËR VDEKJE GRUAN

BERAT, NË TRUPIN E VIKTIMËS 42-VJEÇARE GJENDEN GJURMË FOSTOKSINE
Krimi ne familje vazhdon te traumatozoje shoqerine shqiptare. Keshtu, mbremjen e kaluar, nje grua 42-vjacare eshte rrahur per vdekje nga bashkeshorti I saj ne Berat.

DHUNA NË FAMILJE, POLICIA URDHËR MBROJTJEJE

POLICIA FILLON NDJEKJE PENALE PËR VEPRËN PENALE TË AKTEVE TË TURPSHME

Problemet e dhunes ne familje vijojne te jene prezente ne shkoder keshtu me date 3.8.2014 U leshua Urdhëri i mbrojtjes, ndaj shtetases H. M., vjeç 25, banuese në Fshatin Kosmaç, Komuna Bushat  Shkodër, pasi  dhunohej në mënyrë të vazhdueshme nga bashkëshorti i saj, shtetasi Ermir M., vjeç 25, banues në Fshatin Kosmaç, Komuna Bushat  Shkodër.

SHEFI I KOMISARIATIT TË MALËSISË SË MADHE FLET PËR MASAT E MARRA NGA POLICIA

Situata e sigurise dhe rendit publike ne komunen Kastrat nuk eshte aspak alarmante. Konfirmimi vjen nga shefi I Komisariatit te Policise ne Malesine e Madhe, Shkelqim Kola.

KOLA: NË KASTRAT, VETËM DY DENONCIME

SHEFI I KOMISARIATIT TË MALËSISË SË MADHE: DYSHOHET PËR NJË PERSON

Shefi I Komisariatit te Policise ne Malesine e Madhe pergenjeshtron deklaratat e kryetarit te Komunes Kastrat per situaten e rendit dhe te sigurise ne kete komune.

KËRKOJNË DORËHEQJEN E FULLANIT

TIRANË, QYTETARËT PREMTOJNË PROTESTA DERI NË LARGIMIN E GUVERNATORIT
Nje proteste qytetare eshte mbajtur sot ne Tirane, perpara Bnakes se Shqiperise. Protestuesit, te organizuar nepermjet rrjeteve sociale, kane kerkuar doreheqjen e guvernatorit te Bankes se Shqiperise, Aridan Fullani.

VETËVARET 55-VJEÇARI

KASTRAT, EMIGRANTI I DHA FUND JETËS NË MESDITËN E SË SHTUNËS

Nje 55-vjecar ka varur veten ne mesditen e se shtunes ne banesen e tij.Ngjarja e rende ka ndodhur rreth ores 13:00 te dates 2 gusht ne fshatin Rrapsh te Komunes kastrat ne Malesine e Madhe.

BOTA