TRANSPORTI RRUGOR KATËRFISHON GJOBAT

VAJUSHI: GJETA NJË NDËRMARRJE TË ASFIKSUAR
Sezoni veror ka shtuar fluksin e punes edhe ne Drejtorine e Sherbimit te Transportit Rrugor Shkoder, te cilen, drejtori Burhan Vajushi thote se e ka gjetur ne gjendje te asfiksuar:

LAJME NGA KRONIKA

KUNDËR NDËRTIMEVE PA LEJE
NJË I ARRESTUAR E NJË PROCEDOHET
Me datën 29 gusht 2014,  u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit NL, 46 vjec, banues në Shkodër. Arrestimi i tij u bë pasi ky shtetas në Lagjen “Skënderbeg” të qytetit Shkodër, po ndërtonte një objekt pa leje ndërtimi.

AKSIDENTI, VDES 34 VJEÇARI

NGJARJA NE AKSIN SHKODËR – LËZHE, PRANE FSHATIT MËLGUSHË.
Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në vendin e quajtur Melgushe, në aksin rrugor Shkodër-Lezhë. Për pasojë është plagosur dhe disa orë më pas ka ndërrruar jetë në spital drejtuesi i automjetit, Përparim Zagani, 34 vjeç banues në fshatin  SHkjeze  te Komunes Bushat në Shkodër.

DUKAGJIN, ASGJËSOHEN 12.410 RRËNJË KANABIS

NDALOHET KRYEPLAKU I FSHATIT NICAJ PËR MOSKALLËZIM
12.410 rrënjë kanabis të mbjella në 34 parcela janë asgjësuar ditën e djeshme në aksionin antidrogë në Dukagjin.

VIDHEN BANESA E MAKINA

RENDI DHE SIGURIA NË 24 ORË, SIPAS POLICISË SË QARKUT SHKODËR
Pas rasteve te shumta te vjedhjes se makinave dhe banesave gjate javes se fundit ne Shkoder, policia njofton se edhe gjate dites se enjte eshte raportuar per vjedhjen e nje makine ne lagjen Partizani, si dhe te nje banese ne lagjen 3 Heronjte.

2 NË PRANGA PËR NDËRTIMET PA LEJE

VAZHDON AKSIONI I POLICISË KUNDËR KRIMIT MJEDISOR
Aksioni i Policise se Shtetit kunder ndertimeve pa leje ka sjelle arrestimin e dy personave dhe procedimin penal per nje tjeter, ne qarkun e Shkodres.

LAJME NGA KRONIKA

BURRI KËRKON URDHËR MBROJTJEJE NGA GRUAJA

Policia e Tiranes plotësoi kërkesë-padine për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes për 36 vjeçarin E.K., sepse dyshohet se bashkëshortja e tij, 29 vjeçare, me të cilën është në proces divorci, e shqetëson ne telefoni dhe ne shtepi, duke e kercenuar qe te mos ndahen. Sipas 36 vjeçarit, kërcënimet janë bërë aq të shpeshta, sa që ia kanë kthyer jetën në makth.

NDËRTIMET PA LEJE, PROCEDIME NË ZOGAJ E KOPLIK

POLICIA, ZBATIM TË RREPTË UDHËZIMIT TË QEVERISË
Vazhdon aksioni I policise se shtetit ndaj ndertimeve pa leje. Nje dite pasi zv/drejtori I Pergjithshem I Policise se Shtetit,

KANABIS, OPERACIONI NË DITËN E 8-të

FORCAT E POLICISË NË TERREN PO OPEROJNË TË NDARA NË 9 GRUPE PËR KONTROLLIN E TERRITORIT
Operacioni antikanabis në veri të vendit ka hyrë në ditën e tij të 8-të. Policia e Shtetit edhe gjatë ditës së sotme, që në orët e para të mëngjesit, ka vijuar operacionin policor për asgjësimin e sipërfaqeve të kultivuara me bimë narkotike në Zonën e Dukagjinit.

VLORË, EKSPLOZIV MAKINËS NË ECJE

NJË I VDEKUR DHE NJË I PLAGOSUR, 3 SHPËRTHIME NJËKOHËSISH.
Një person ka humbur jetën dhe një tjetër ka mbetur i plagosur nga shpërthimi i një makinë rreth orës 07:15 të mëngjesit në lagjen 28 Nëntori. Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin pranë sheshit “Omonia”, në rrugën trans-ballkanike.

BOTA