VLORË, DJALI DHUNON NËNËN

Djali tenton të përdhunojë nënën.. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orëve të mesnatës së 13 Nëntorit në qytetin e Vlorës.

AKSIDENT NË LËZHË, SHËNOHET NJË VIKTIMË

Një 46-vjeçar i cili udhëtonte me çiklomotor është aksidentuar për vdekje rreth orës 11:45 pranë vendit të quajtur kryqëzimi i Rrilës.

“FALLSIFIKIM I DOKUMENTEVE SHKOLLORE” NIS HETIMI

“FALSIFIKIM I DOKUMENTEVE SHKOLLORE” NIS HETIMI

Policia e Shkodrës  filloi proçedimi penal Pa autor, për veprën penale të « Falsifikimit të dokumenteve shkollore » dhe « Shpërdorim detyre » të kryer në bashkëpunim , ku për shkak të ndjekjes me metoda speciale të hetimit nuk jepen të dhëna të tjera.

VRASJA E KOÇEKUT, ARRESTOHET 18 VJEÇARI

POLICIA E SHKODRËS ARRESTON SHTETASIN ALFRED RRASA.Policia e Shkodrës ka bere te mundur ndalimi e  shtetasit  Alfred Rrasa, vjeç 18, banues në fshatin Hot i Ri,  Shkodër, i dënuar me pare për veprën penale te vjedhjes, pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër me datë 03.11.2014, ka urdhëruar ndalimin e këtij personi nen hetim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër  ka vendosur «Caktimin e masës se sigurimit »

ARRESTOHET AUTORI I VRASJES

DENIS ARRILA ARRESTOHET PAS NJë JAVE Në KRYEQYTET. Arrestohet në Tiranë 28-vjeçari Denis Arrila, i akuzuar për vrasjen e 26-vjeçarit Indrit Halili, një javë më parë në Shkodër.

QËLLOI ME ARMË, KAPET AUTORI

QËLLOI ME ARMË, KAPET AUTORI .Drejtoria e Policisë e Qarkut Shkodër, ka njoftuar se me datën  10.11.2014, si rezultat i punës së mire organizuar të Sektorit të Krimeve të Rënda D.P.Q Shkodër në bashkëpunim me Komisariatin e  Policisë Shkodër dhe Komisariatin e Policisë  Malësi e Madhe,u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit

DIGJET AUTOMJETI I INSPEKTORIT TË PYJORES

NGJARJA PRANË RRETHRROTULLIMIT NË QYTETIN E KOPLIKUT.Automjeti I Inspektorit te Pyjores ne rrethin e Malesise se Madhe, Ardian Hysa, eshte djegur plotësisht mbrëmjen e se dielës. Ngjarja ka ndodhur ne mesnatën e se dielës pranë rrethrrotullimit ne afërsi te qytetit te Koplikut.

RIKTHEHET GRABITJET NË SHKODËR

NGJARJA E RËNDË NË RRUGËN “LUDOVIK SARAÇI”, POLICIA NIS HETIMET.Grabitjet e banesave, kane tronditur serish qytetin e Shkodrës. Ngjarja e radhës është regjistruar ne rrugën “Ludovik Saraçi” ne Shkodër. Burime pranë vendit te ngjarjes bëjnë me dije për Star plus, se ngjarja e rende është regjistruar gjate orëve te para te mëngjesit te se hënes, ku persona ende te paidentifikuar kane tentuar te vjedhin një banese ne lagjen Perlat Rexhepi te Shkodrës.

ARRESTOHET GARDIANIA NË SHËN KOLL

QËLLOI ME ARMËN E SHËRBIMIT NË LAGJEN GURRA NË LEZHË.Një gardiane e Burgut të Shën Kollit në Lezhë është arrestuar nga policia, pasi në gjendje të dehur ka qëlluar në ajër duke prishur qetësinë publike.

QËLLOHET ME GURË AUTOBUZI SHQIPTAR NË PODGORICË

POLICIA KA MBËRRITUR NË VENDNGJARJE, NUK KA TË LËNDUAR NË NJERËZ. Një autobuz shqiptar është qëlluar me gurë në orët e natës së djeshme në Podgoricë, kryeqytetin e Malit Të Zi.

BOTA