PLAGOSI ME THIKË, KAPET 16-VJEÇARI

PROKURORIA VENDOS HETIMIN NË GJENDJE TË LIRË
Me datën 04 shtator 2014, u bë e mundur kapja e shtetasit KM., 16 vjec, banues në Shkodër, sespe ky shtetas ka qenë i shpallur në kërkim për plagosjen me thikë të shtetasit E. R.
Në konsultim me Prokurorinë u vendos që ky shtetas do të ndiqet në gjendje të lirë.

TRANSPORTOHET HELIKOPTERI I POLICISË

PAS DY JAVËSH NË NJË ARË MISRI, NGA GRUDA AI NISET PËR NË TIRANË
Pas dy javësh qëndrimi në një arë më misri, është trasnportuar për n ëish-repartin ushtarak në Grudë të Re të Shkodrës,

LAJMET SHKURT NGA KRONIKA

19-VJEÇARI TENTON PËRDHUNIMIN E TË MITURËS
Vëllai i njerkut të një 11-vjeçareje me inicialet V.LL ne Elbasan është vënë në pranga pasi ka tentuar disa herë të abuzoj seksualisht me të miturën. 19-vjeçari Shefit Ramazani jetonte në të njëjtën shtëpi me te mituren, dhe u arrestuar pas denoncimit.

NËNA MBYT FOSHNJËN DHE E GROPOS NË OBORR

ARRESTOHET 29-VJEÇARJA NË BORIZANË TË KRUJËS
Nje krim makaber ka ndodhur ne Borizane te Rrethit te Krujes, kur nje nene e re ka groposur ne oborrin e shtepise, djalin e saj te sapolindur.

LAJMET SHKURT NGA KRONIKA

BURRI IA KËPUT HUNDËN GRUAS
Nje burre me inicialet SH,H ESHTE DENONCUAR NGA GRUAJA E TIJ SESPSE PERVEC SE E KA DHUNUAR ATE FIZIKISHt, I KA KASHUAR VESHIN DHE HUNDEN DUKE iA KEPUTUR FARE . DEMTIMET KANE QENE AQ TE RENDA SAQE AI TASHME AKUZOHET PER VEPREN PENALE PLAGOSJE TE RENDE ME DASHJE .

PLAGOS ME THIKË, KËRKOHET NGA POLICIA

PLAGOS ME THIKË, KËRKOHET NGA POLICIA
KONFLIKTI NË LAGJEN “QEMAL STAFA”
Me datën 3 shtator 2014,  filloi procedimi penal dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit M. Th, 24 vjec, banues në Shkodër, sepse ky shtetas në Lagjen “Qemal Stafa” të qytetit Shkodër pas një konflikti për motive të dobëta ka goditur me thikë shtetasin E. L., 29 vjec, duke i shkaktuar plagë të lehta jashtë rrezikut për jetën.

NDËRTIMET PA LEJE, PROCEDIME TË REJA

POLICIA SHPALL NË KËRKIM NJË PERSON PËR KANOSJE ME ARMË
Policia vazhdon aksionin kunder ndertimeve pa leje ne Qarkun e Shkdores.

LAJME NGA KRONIKA

PROCEDOHET INSPEKTORI I URBANISTIKËS NË VELIPOJË
MORI PARA PËR FORMULARIN E LEGALIZIMEVE TË ALUIZN-it
Policia e Qarkut Shkoder procedon penalisht nje funksionar te Komunes se Velipojes, te dyshuar per korrupsion.

GJYKATA LIRON KRYEPLAKUN

GJYKATA E KA CILËSUAR TË PALIGJSHËM ARRESTIMIN E MARASH MARTINIT
Ndryshe nga 2 seancat e shkuara gjyqësore kur kryepleqtë morën masën e sigurisë “Arrest me burg”, në rastin e kryeplakut të fshatit Nicaj, komuna Shalë, Gjykata e ka cilësuar të paligjshëm arrestimin e Marash Martinit, 64 vjeç.

BOTA