3 ARRESTIME PËR NDËRTIMET PA LEJE

NË SHKALLË VENDI PROCEDOHEN 369 PERSONA
Vetem nje jave pas fillimit te aksionit te Policise se Shtetit kunder ndertimeve pa leje, ne shkalle vendi jane evidentuar 367 raste, per te cilat jane proceduar penalisht 369 persona, jane arrestuar ne flagrance 32 persona dhe jane shpallur ne kerkim 12 te tjere.

DOSJA “DUKAGJINI” TEK KRIMET E RËNDA

POLICIA KA MUNDUR TË VËRË NË PRANGA DERI TANI 6 PERSONA
Pas Lazaratit, Prokuroria e Krimeve të Rënda merr në hetim dhe dosjen e operacionit antikanabis në veri të Shqipërisë,

SHKODËR, VETËM 1 DENONCIM ANTIKORRUPSION

MPB BËN BILANCIN E KORRIKUT: SEKUESTROHEN 3 MILIONË EURO
Vetem 1 denoncim per korrupsion eshte bere nga qytetaret shkodrane ne numrin 129 te policise gjate muajit korrik.

VIDHET KASAFORTA E FONDACIONIT NË FUSHË ARRËZ

BURIMET NGA POLICIA PUKËS BËJNË ME DIJE SE JANË VJEDHUR 30 MIJE EURO.
Një vjedhje misterioze  ndodhur në  misionin bamirës “Shën Jozefi ka tronditur  këtë  fillimjave qytetin  e  Fushe  Arrëzit.  Burime nga  Policia lokale   bënë  të  ditur  se  në  kasafoprten e  misionit  bamirës   është  vjedhur   shuma  prej  30 mije   eurosh.

TRANSPORTI RRUGOR KATËRFISHON GJOBAT

VAJUSHI: GJETA NJË NDËRMARRJE TË ASFIKSUAR
Sezoni veror ka shtuar fluksin e punes edhe ne Drejtorine e Sherbimit te Transportit Rrugor Shkoder, te cilen, drejtori Burhan Vajushi thote se e ka gjetur ne gjendje te asfiksuar:

LAJME NGA KRONIKA

KUNDËR NDËRTIMEVE PA LEJE
NJË I ARRESTUAR E NJË PROCEDOHET
Me datën 29 gusht 2014,  u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit NL, 46 vjec, banues në Shkodër. Arrestimi i tij u bë pasi ky shtetas në Lagjen “Skënderbeg” të qytetit Shkodër, po ndërtonte një objekt pa leje ndërtimi.

AKSIDENTI, VDES 34 VJEÇARI

NGJARJA NE AKSIN SHKODËR – LËZHE, PRANE FSHATIT MËLGUSHË.
Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në vendin e quajtur Melgushe, në aksin rrugor Shkodër-Lezhë. Për pasojë është plagosur dhe disa orë më pas ka ndërrruar jetë në spital drejtuesi i automjetit, Përparim Zagani, 34 vjeç banues në fshatin  SHkjeze  te Komunes Bushat në Shkodër.

DUKAGJIN, ASGJËSOHEN 12.410 RRËNJË KANABIS

NDALOHET KRYEPLAKU I FSHATIT NICAJ PËR MOSKALLËZIM
12.410 rrënjë kanabis të mbjella në 34 parcela janë asgjësuar ditën e djeshme në aksionin antidrogë në Dukagjin.

VIDHEN BANESA E MAKINA

RENDI DHE SIGURIA NË 24 ORË, SIPAS POLICISË SË QARKUT SHKODËR
Pas rasteve te shumta te vjedhjes se makinave dhe banesave gjate javes se fundit ne Shkoder, policia njofton se edhe gjate dites se enjte eshte raportuar per vjedhjen e nje makine ne lagjen Partizani, si dhe te nje banese ne lagjen 3 Heronjte.

2 NË PRANGA PËR NDËRTIMET PA LEJE

VAZHDON AKSIONI I POLICISË KUNDËR KRIMIT MJEDISOR
Aksioni i Policise se Shtetit kunder ndertimeve pa leje ka sjelle arrestimin e dy personave dhe procedimin penal per nje tjeter, ne qarkun e Shkodres.

BOTA