NJË 39 VJEÇAR VRITET ME ARMË ZJARRI NË TORINO TË ITALISË

Një 39 vjeçar është vrarë me armë zjarri në Torino të Italisë.

QËLLOI NË AJËR ME ARMË ZJARRI, ARRESTOHET 51-VJEÇARI

Policia ka arrestuar një 51-vjeçar që qëlloi në ajër me armë zjarr pranë magazinës së tij në Patos. Ngjarja ndodhi në orët e vona të...

NDALOHET QIPRIOTI NË KAKAVIJË, KISHTE EURO TE PADEKLARUARA

Një qipriot u ndalua nga policia në pikën e Kalimit Kufitar të Kakavijës pasi dispononte një sasi të konsiderueshme eurosh, të cilat nuk i...

PLAGOSËN DY PERSONA ME MJETE TË FORTA,ARRESTOHEN DY DHUNUESIT

Nje sherr banal duke se ka degjeneruar në dhunë. Kanë godtur me mjete të forta dy persona të tjerë por janë arrestuar nga polcia. Ngjarja ka...

MASAKROHET SHQIPTARI NË NJË BURG NË FRANCË

Nje video e dërguar nga emigrantët shqiptarë në Francë.dhe e dilmuar ë filmuar në spitalin e Marsejës tregon per nje shqiptar te masakruar ne nje burg te Frances.

U RRAH NGA DJALI 20 VJEÇ, AUTOPSIA ZBULON NJË TJETËR SHKAK

Mjeku ligjor ka zbuluar shkakun e vdekjes së 48 vjeçarit shqiptar, i cili ndërroi jetë dy ditë më parë në lagjen "Athanasios", të Selanikut. Burri...

PRANGOSEN BABË E BIR , POLICIA I GJEN KANABIS NË BANESË

Një sasi prej 31 kg kanabis u sekuestrua nga Policia e Fierit, falë bashkëpunimit me qytetarët, ku u vunë në pranga babë e bi,...

HERONJTË SHQIPTARË TË LONDRËS SHPËTUAN 130 VETË NGA AGRESORËT

Heronjtë shqiptarë të Londrës shpëtuan 130 vetë nga agresorët

PËRFSHIHET NGA FLAKËT VILA E SHTETASIT TURK

Përfshihet nga flakët vila e shtetasit turk

KOKAINA,LINJA EKUADOR-SHQIPËRI 4 AKSIONE NË 3 VITE U KAP 317 KG

Jo vetëm Kolumbia por edhe Ekuadori është një tjetër destinacion nga ku grupet kriminale shqiptare blejnë kokainën. Mësohet se policia e Ekuadorit ka sekuestruar...

BOTA