LAJMI I FUNDIT/ RRJEDHA E LUMIT TE THATE MERR PARA MJETIN KU LEVIZIN BABE...

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur si shkak i reshjeve në Malësinë e Madhe. Në fshatin Ducaj të Malësisë së Madhe, babë e bir...

MURIQAN, GODITET NJË RAST I MOSDEKLARIMIT TË TË HOLLAVE NË KUFI. PROCEDOHET NË GJENDJE...

Sekuestrohen 14.900 euro, procedohet penalisht 34-vjeçari që nuk i deklaroi në PKK Muriqan. Shërbimet e Policisë Kufitare në Muriqan, në vijim të kontrolleve për goditjen...

(VIDEO) MOTI I KEQ NË VERI, DEL NGA SHTRATI LUMI GJADËR DHE PËRROI GLINË...

Moti i keq ka përfshirë vendin tonë, ku reshjet e shiut në disa zona po shkaktojnë përmbytje. Problematike situata është në qarkun e Shkodrës,...

TRAFIKIM I LËNDËVE NARKOTIKE DREJT MALIT TË ZI, NË PRANGA 3 PËRSONA

Grabom, Shkodër/Goditet një rast i tentativës për trafikim të lëndëve narkotike, drejt Malit të Zi. Finalizohet operacioni policor i koduar "Grabom". Operacioni, nga shërbimet operacionale të...

I DIGJET MAKINA BIZNESMENIT TË HIDROKARBUREVE

Automjeti në pronësi të një biznesmeni hidrokarbureshnë Lezhë u shkrumbua nga flaket e zjarrit.Ngjarja ndodhi rreth orës 4:00 të mëngjesit të së shtunës në...

I DIGJET GJATË NATËS MAKINA BIZNESMENIT NAFTËS NË LEZHË

Një makinë është përfshirë nga flaket rreth orës 04:00 të mëngjesit pranë bordit të kullimit në Lezhë. Makina është pronësinë e nje biznesmeni ne Lezhe. “Rreth...

ZJARR NË NJË SERVIS AUTOMJETESH NË VAUN E DEJËS, SHKRUMBOHEN TOTALISHT DY MAKINA TË...

Një zjarr ka shkrumbuar dy automjete në orët e para të mëngjesit të sotëm në Vaun e Dejës. Mësohet se jashtë ambienteve të një...

PËRPLASI PËR VDEKJE ISH-KUNATIN, 30 VITE BURG PËR 32-VJEÇARIN

Gjykata e Lezhës ka dënuar me 30-vite burg Albert Kacen, i cili përplasi për vdekje me makinë ish-kunatin e tij në Ishull-Lezhë, ngjarje e...

AKSIDENT NË LEZHË, AUTOAMBULANCA DEL NGA RRUGA, 4 TË PLAGOSUR

Katër përsona mbeten të plagosur mes tyre dhe një infermier, pasi autoambulanca me të cilen po udhetonin doli nga rruga dhe u përmbys në...

SHKOI SI MYSAFIR NË LEZHË, I GRABIT MIKUT PARATË

Dy të rinj janë arrestuar nga policia e Lezhës, pasi dyshohet se nën kërcënimin e një mjeti preres thikë grabitën një shumë parash në...

BOTA