LAJM I FUNDIT/ GJENDET TRUPI I NJË PERSONI TË MBYTUR PAS URËS SË BUNËS,...

Gjendet një trup i një personi i mbytur pas urës së Bunës. Mësohet se mosha e tij është rreth 60 vjeç. Sipas informacioneve ai...

SHPËRTHIM TRITOLI NË BANESËN E SHEFIT TË KRIMEVE

Një sasi tritoli ka shpërthyer në orët e para të mëngjesit në banesën e shefit të krimeve të policisë vendore në Shkodër, Pëllumb Shpati....

MALËSI E MADHE, ARRESTOHET 32-VJEÇARI, IU GJETEN DISA DOZA KANABIS

DVP Shkodër/Kontrolle të shtuara në të gjithë qarkun, për kapjen e personave në kërkim, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërive. Malësi e Madhe/Vijon operacioni policor i...

“ISHA NISUR PËR TË VRARË POLITIKANËT”, BURG TË RIUT QË U ARRESTUA ME KALLASHNIKOV...

Gjykata e rrethit Lezhe ka dhënë masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për 36-vjeçarin Antonio Leka, i cili u arrestua 2 ditë më parë...

ANTONIO LEKA BËNTE PROVA ME ARMË PARA SE TË ARRESTOHEJ

Star Plus ka siguruar videon nga momenti kur 36-vjeçari i arrestuar mbrëmjen e së hënës në Lezhë, Antonio Leka, ndodhet në një servis makinash...

ARMË DHE DROGË NË MAKINË, ARRESTOHET 22-VJEÇARI I SHPALLUR NË KËRKIM

Shkodër/Vijon operacioni policor i koduar “Kontigjenti”. Qarkullonte me lëndë narkotike me vete, braktisi automjetin dhe duke përfituar nga kushtet e errësirës, iu shmang shërbimeve të...

ZJARR NE BLLOKUN E SISTEMIT ELEKTRIK TE NJE PALLATI NE LEZHE, POLICIA NE VENDNGJARJE

Zjarr ne bllokun e sistemit elektrik te nje pallati te rindertuar pas termetit ne lagjen Skenderbeg te qytetit te Lezhes. Policia zjarrfikesit ne vendin...

DROGË DHE ARMË NË MAKINË, ARRESTOHET 22-VJEÇARI

Shkodër/Finalizohet operacioni policor i koduar “Kontigjenti”. Sekuestrohen armë dhe drogë. Lëvizte si pasagjer në një automjet, i armatosur me pistoletë, kapet në flagrancë dhe vihet...

ME RROBA USHTARAKE, ANTIPLUMB DHE I ARMATOSUR DERI NË “DHËMBË”, PRANGA 35-VJEÇARIT NË LEZHË

Një ngjarje e mundshme kriminale është parandaluar pasditen e të hënës në Lezhë, ku policia pas disa informacioneve të mbledhura në rrugë operative, ka...

“ARREST ME BURG” PËR NËNËN QË MBYTI FOSHNJEN

Kjo është Orjana Gremi, 32 vjeçarja nga Shkodra e cila mbyti foshnjen e saj duke e lënë të ujërat e lumit Kir. Gjykata e Shkallës...

BOTA