“NATA E KËNGËS SHKODRANE”

"Nata e Këngës Shkodrane" është koncerti që elita e muzikës së Kryeqendrës së Veriut do të kumboj në mbrëmjen e 23 gushtit në Amfiteatrin...

LUMI I SHALËS, DESTINACIONI I KËSAJ VERE

Këto janë pamjet e mrekullueshme që të ofron Lugina e Shalës në Dukagjin Dukagjini përtej Thethit duket se ka shume destinacione te tjera për të...

VRITEN 5 PERSONA DHE 20 TË TJERË PLAGOSEN GJATË NJË KONCERTI

Reperi Abderraouf Derradi, i njohur si Soolking u bë i njohur për shqiptarët pas bashkëpunmit me Dhurata Dorën. Kënga e tyre 'Zemër' u kthye në...

“MARIA NDIHMËTARE” AKTIVITET PËR KRISHTLINDJE

Shkolla 9 vjeçare “Maria Ndihmëtare” në qytetin e Shkodrës ka zhvilluar aktivitetin kulturor në kuadë të festave të dhjetorit. Nxënës të cikleve të ndryshme...

SHUHET NË MOSHËN 59-VJEÇARE AKTORI XHEVDET FERRI

Është ndarë nga jeta në moshën 59-vjeçare aktori i mirënjohur Xhevdet Ferri pas një beteje menje   sëmundje të pashërueshme e cila e mori rrethuar...

YMER BALA, JETA NË SKENË DHE JASHTË SAJ NË NJË LIBËR

Sa herë që vjen në Shkodër Ymer Bala është aktori që përmallohet. Drama "Çështja e Blertës" apo "Gjaku i Arbrit" janë vetëm disa prej...

NDEROHEN ME MIRËNJOHJE 12 GRA SHKODRANE

Lëvizja “Gratë frymojnë vlera” në qytetin e Shkodrës ka zhvilluar një aktivitet për vlerësimin dhe respektimin e disa grave me vlera në Shkodër dhe...

NGRE SIPARIN “MARUBI ROUTE”

E PRANISHME NË CEREMONINË E HAPJES EDHE KRYETARJA E KOMUNËS SË GJAKOVËS .

SHKODRA NDRYSHE, VESHJE E MUZIKË TRADICIONALE KOREANE

Si asnjehere me pare veshja e muzika tradicionale e larget koreane zbret ne sheshet e Shkodres. Një nga muzikantet e grupit korean na tregon më...

DITA E MJALTIT PUKJAN

BLETËRRITËSIT EKSPOZOJNË PUNËN E TYRE VJETORE .

BOTA