SHKODËR, PROMOVOHET LIBRI PËR MAHMUD PASHË BUSHATIN

Prof. dr. Fedhon Mesi ka prezantuar në Shkodër librin e tij të titulluar "Mahmud Pashë Bushati Skëndërbeu i Ri". Libri trajton historinë e Bushatllijëve...

SHKODËR, DOKTOR SHERIF BUNDO PROMOVON TRE LIBRAT

Doktor Sherif Bundo ka promovuar në Shkodër tre librat e tij të fundit “Kur ekonomia e mund politikën", “Një pyetje e vështirë" dhe “Përmes...

VIDEO/ RONELA HAJATI HAP EUROVISION 2022, JA PERFORMANCA E KËNGËTARES SHQIPTARE

Këtë të martë Eurovisioni u rikthye në ekranet tona me gjysmëfinalen e parë. Shqipëria, me këngëtaren Ronela Hajati hapi këtë natë të parë gjysmë...

KONCERTI, INVA MULA NATË ‘MAGJIKE’ NË SHKODËR

Pas 15 vitesh mungesë, diva e muzikës shqiptare Inva Mula, e njohur edhe ndërkombëtarisht u rikthye në skenën e teatrit “Migjeni”, në Shkodër, qytetin...

SHKODËR, DISKUTIMI “RINGJALLJA E QYTETIT TË ARTIT”

Në kuadër të festivalit të filmit “Idromeno” që po zhvillohet në Shkodër, u organizua paneli I parë I diskutimit me temë “Ringjallja e qytetit...

BERZH PROJEKT PËR PROMOVIMIN E RESURSEVE TURISTIKE

Shkodra së bashku me Beratin, Fierin dhe Korçën është bërë pjesë e një projekti pilot I cili po implementohët nga Berzh në Bashkëpunim me...

‘SEKRET’ HAP FESTIVALIN E MADH MUZIKOR, SOT GJYSMË FINALJA E 1 E ‘EUROVIZIONIT’ NË...

“Zitti E Buoni” kënga fituese nga “Maneskin” çoi ‘Eurovisionin” këtë vit në Itali, ndërsa skenën do ta ‘pushtojë’ e para Ronela Hajati. Nuk është...

SOPRANOJA ME FAMË BOTËRORE INVA MULA MBAN KONCERTIN “PËR TY BABË” NË TEATRIN “MIGJENI”

Sopranoja me fame boterore Inva Mula ka çelur koncertin e saj ne teatrin "Migjeni" sebashku me muzikantin e njohur Genc Tukiçi dhe nje grup...

SHKODËR, NIS EDICIONI I PARË I FESTIVALIT TË FILMIT “IDROMENO”

Ka nisur edicionin e tij të parë festivali i filmit “Idromeno” i cili do të zhvillohet në qytetin e Shkodrës për 6 ditë me...

SHKODËR, KËNGËT POPULLORE PASUROJNË FESTËN E LULEVE

Festa e Luleve në Shkodër vijoi pasditen e djeshme me një koncert me muzikë popullore shkodrane në sheshin përpara bashkisë. Organizatoret shprehen se këto...

BOTA