W3Schools

POLITIKE

DEPUTETI TOM DOSHI PARAQITET NË PROKURORI PËR PROVAT

PËR DISA ORË ME RADHË AI KA DËSHMUAR TË GJITHA ATO QË DISPONON PËR SITUATËN.

TOM DOSHI PUBLIKON VIDEON E DËSHMITARIT

500 MIJË EURO PËR TË VRARË DEPUTETIN E SHKODRËS.

AKUZAT E DOSHIT, META MBLEDH TË TIJËT, TAKOHET ME RAMËN

MËSOHET SE ËSHTË DISKUTUAR RRETH AKUZAVE POR EDHE QËNDRIMIT NË SEANCË PLENARE. Pas akuzave të deputetit Tom Doshi, Kreu i Kuvendit njëherësh Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ka zhvilluar një takim sot për rreth 1 orë me ministrat dhe deputetët e forcës politike që ai drejton.

REAGON DEPUTETI I PD-së FUFI: NUK ISHA NË DIJENI PËR KËTË SKENAR

DEPUTETI DEMOKRAT I BËN THIRRJE DREJTËSISË QË TË ZBARDHË SA MË PARË ÇËSHTJEN. Edhe pse rezulton se Kryeministri, Kryetari i Parlamentit dhe Ministri i Brendshëm paskan pasur informacion prej 6 muajsh për një plan të eleminimit tim fizik, unë nuk jam thirrur dhe as nuk jam informuar nga asnjë organ apo institucion për këtë skenar.Në këto kushte, hedh poshtë trillimet e bëra nga deputetë të caktuar dhe nga Kryetari i Kuvendit, sipas të cilëve më është ofruar mbrojtje fizike.

BASHA: META TË DORËHIQET, TË VIHET NË DISPOZICION TË PROKURORISË

KREU I PD-së AKUZON SËRISH DYSHEN RAMA – META PËR AKUZAT E DEPUTETIT DOSHI.

AKUZAT E DOSHI-t, RAMA LLALLA DHE TAHIRI NË KRYEMINISTRI

TAKIMI ËSHTË THIRRUR NË MËNYRË URGJENTE NGA KREU I QEVERISË EDI RAMA.  Pas deklaratave të forta që deputeti i përjashtuar nga Partia Socialiste Tom Doshi bëri duke akuzuar kryeparlamentarin Ilir Meta

PROKURORIA E PËRGJITHSHME NIS HETIMET PËR AKUZAT E DOSHIT

PROKURORIA THIRRJE DEPUTETIT QË TË PARAQESË TË GJITHA TË DHËNAT QË DISPONON. Pas deklaratave të deputetit Tom Doshi se ndaj tij dhe një deputeti tjetër, ka patur një tentativë për vrasje, prokurori i Përgjithshëm,

PAS 24 ORËSH, FLET KRYETARI I KUVENDIT META PËR AKUZAT E DOSHIT

META: OPOZITA KA TË DREJTËN E SAJ TË KËRKOJË DORËHEQJEN POR NUK KA ASNJE BAZË. Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka folur për akuzat e Tom Doshit se ai ka paguar para për ta vrarë atë dhe deputetin e PD,

KALAJA: ÇDO KONFLIKT POLITIK DËMTON QYTETARËT

KREU I BSPSH KOMENTON PËRJASHTIMIN DHE AKUZAT E TOM DOSHIT. Presidenti i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë Gëzim Kalaja ka komentuar ngjarjet e fundit politike që lidhen me përjashtimin e deputetit Tom Doshi

DEKLARATA E SHBA, DOSHI: KAM FAKTE DHE PROVA KONKRETE

DEPUTETI I SHKODRËS REAGON NË LIDHJE ME DEKLARATËN E SHBA, PËR PËRJASHTIMIN E TIJ NGA PS Deputeti Tom Doshi përmes një postimi në Facebook ka reaguar ndaj deklaratës së ambasadës së SHBA në të cilën shprehej se "Mirëpresin vendimin e PS të Shqipërisë për të përjashtuar Tom Doshi, i cili pretendohet se është përfshirë në veprimtari kriminale."

BOTA