W3Schools

POLITIKE

BAZHDARI: RINIA E SOTMJA DHE E ARDHMJA E SHKODRËS

KANDIDATJA E MAZHORANCËS MERR PJESË NË ORGANIZIMET E FRESH. Nën moton rinia është e sotmja dhe e ardhmja e Shkodrës kandidatja për kryetare bashkie znj.Keti Bazhdari mori pjesë në disa organizime masive me të rinjtë e FRESSH nga Shkodra,Postriba, Rrethinat dhe Bërdica të cilet, inaguruan disa prej qëndrave të tyre , respektivisht në Shkodër,Trush, Shtoj të ri dhe në Mes në kuadër të përhapjes së programit dhe vizionit për drejtimin e bashkisë në katër vitet e ardhshme.

MJEDË, GARANCI PËR FITORE MASIVE TË KANDIDATIT LLESHI

BANORËT DHANË MBËSHTETJE MAKSIMALE PËR KANDIDATIN E PS GJOKË LLESHI. Kandidati i koalicionit të majtë Gjokë Lleshi për Bashkinë Vau Dejës po merr kudo mbështetjen për zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Kandidati Lleshi u prezantua përpara banorëve të fshatit Mjedë nga deputeti i PS Namik Kopliku.

BASHA NGA SHKODRA: KJO QEVERI KA ZHYTUR VENDIN NË PAPUNËSI

KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE SË BASHKU ME VOLTANA ADEMIN TAKOHEN ME TË RINJTË. Nga Shkodra ku është ndalur në një bashkëbisedim me të rinjtë Basha theksoi se kjo qeveri e ka zhytur vendin në gropën e papunësisë, varfërisë dhe pamundësisë, ndërkohë që sipas tij nuk ka projekt për rimëkëmbje.

ZEF HILA MERR MBËSHTETJE NË NËNSHAT

KANDIDATI I PD-së VIJON TAKIMET ME BANORË TË ZONËS SË BASHKISË SË RE VAU DEJËS. Fshati Nënshat, është në mbështetje të plotë, të kandidatit të Partisë Demokratike Zef Hila. Ka qenë ky motivi i takimit të organizuar në fshatin Nenshat te Komunes se Hajmelit nga kandidati I PD-se Zef Hila. Gjate fjalës se tij kandidati i Partise Demokratike ka deklaruar se marrëveshje qe ato do te lidhin se bashku, është ne shërbim te banoreve.

BRAHIMI PËR GODINËN NË BËRDICË: NUK ËSHTË SHKOLLË

REAGON KRYETARI I KOMUNËS: PD KËRKON QË TË NXISË PROBLEME NË FUSHATË. Kryekomunari i Bërdicës Besnik Brahimi shprehet se as PD dhe askush tjetër nuk do mund të nxisë probleme gjatë fushatës elektorale.

GJOKË LLESHI MERR MBËSHTETJEN E BARBULLUSHIT

KANDIDATI I PS PËR BASHKINË VAU DEJËS: DO TA NDRYSHOJ SITUATËN. Fshati Barbullush ka pritur me entuziazëm kandidatin e koalicionit të majtë Gjokë Lleshi për Bashkinë Vau Dejës. E pranishme në këtë takim që kandidati Lleshi zgjodhi ta niste me Barbullushin ishte edhe deputetja e PS Mimoza Hafizi e cila tha se Gjokë Lleshi është zgjidhja e duhur.

PËRMIRËSIMI I PROGRAMIT PËR BASHKINË SHKODËR

KRYETARI I KOMISIONIT TË VEPRIMTARIVE PRODHUESE NË STAFIN E KETI BAZHDARIT. Përmirësimi i programit drejtues të bashkisë Shkodër pas konsultimeve me grupet e interesit vijon të jetë qendër te vëmendjes së stafeve të punës pranë kandidates për kryetare Bashkie znj.Keti Bazhdari. Pjesë e takimeve për këtë çështje u bë  edhe deputeti Eduard Shalsi njëherësh edhe kryetar i komisionit të veprimtarive prodhuese, tregtisë dhe mjedisit ne kuvend.

MALËSIA E MADHE, NJË GARË NË HESHTJE TË PLOTË !

ASNJË NGA KANDIDATËT NUK SHFAQ TRANSPARENCË ME PUBLIKUN, FUSHATA “NËN TAVOLINË”. Nese në bashkinë Shkodër dhe Vau Dejës, gara për zgjedhjet vendore të 21 Qershorit, por merr te perpjeten e saj ne nje gare te ndezur mes dy kampeve politike, një gjë e tillë nuk mund të thuhet në një tjetër Bashki të madhe, në Bashkinë Malesi e Madhe.

ADEMI: NË ÇDO RAJON DO TË NGRIHET NJË QËNDËR PËR FAMILJEN

KANDIDATJA E PD-së MESAZH PËR TË GJITHË NË DITËN E FAMILJES. pranë qendrës polivalente të lagjes Mark Lula, kandidatja e Partisë Demokratike për Bashkinë e Shkodrës, Zj. Voltana Ademi zhvilloi një takim me anëtarë të komunitetit të kësaj lagje. Takim u zhvillua në kuadër të Ditës Ndërkombëtare për Familjen dhe rëndësisë që ka promovimi i vlerave të familjes në zhvillimin e komunitetit tonë.

VOLTANA ADEMI, ME BANORËT NË SHTOJ TË RI DHE DOBRAÇ

BANORËT SHPREHIN MBËSHTETJEN, E NJOHIN ATË ME PROBLEMATIKAT. Fshatrat Dobrac dhe Shtoji I Ri në Komunën Rrethina, kane qene ndalesat e radhes se candidates se partise Demokratike Voltana Ademi ne takimet me banoret e Bashkise se Re te Shkodres. Gjate ketyre takimeve kandidatja e PD-se Voltana Ademi eshte njohur me problemet qe shqetesojne kete komunitet.

BOTA