W3Schools

POLITIKE

SHKODËR, PD PREZANTON PLATFORMËN SOCIALE

XHINDI: PRIORITET I KANDIDATËVE PËR BASHKINË, ALEANCA ME QYTETARIN. Sekretariati i shoqerise civile i PD ne kuader te takimeve qe po organizon ne mbare vendin per te identifikuar ne terren prioritetet dhe orientimet e platformave te kandidateve te PD per bashkite ka realizuar kete te merkure ne Shkoder takimin e dyte gjate te cilit u prezantua platforma sociale per bashkine e Shkodres.

TOM DOSHI PADIT NË GJYKATËN E LARTË SPARTAK BRAHON

KALLËZIMI I DOSHI KA TË BËJË ME SHPIFJE NË LIDHJE ME RAPORTIN MJEKËSOR. Deputeti i përjashtuar nga Partia Socialiste Tom Doshi ka kallëzuar në Gjykatën e Lartë Kreun e Komisionit të Sigurisë dhe njëherësh deputetin e LSI Spartak Braho për akuzën e shpifjes.

MESILA DODA, PROPOZON VOLTANA ADEMIN PËR SHKODRËN

SIPAS DODËS, KANDIDIMI I NJË GRUAJA DO TË SILLTE NË SHKODËR NJË GARË NDRYSHE. Teksa mes partive politike vijon shqyrtimi i kandidaturave të mundshme për kryetar Bashkie në zgjedhjet vendore të 21 qershorit,

FRD SHKODËR: MENDIM NDRYSHE PËR KOALICIONIN ME PS

NËNKRYETARJA PUKA: NA DUHET KOHË PËR TA MARRË KËTË VENDIM. Fryma e Re Dekomratike e degës Shkodër ka shprehur një mendim ndryshe për mundësinë e koalicionit të kësaj force politike me Partinë Socialiste dhe koalicionin e majtë në zgjedhjet lokale të 21 qershorit.

ÇELA: STADIUMI NJË DHURATË PËR TË GJITHË SHKODRËN

DEPUTETI I SHKODRËS FLET PËR STADIUMIN DHE KANDIDIMIN E KETI BAZHDARIT. Nje dhurate per te gjithe Shkodren. Keshtu e ka cilesuar miratimin e projektit per stadiumin Loro Borici, deputeti I Qarkut te Shkodres Agron Cela

FRD PRANON KOALICIONIN ME EDI RAMËN

KREU I FRD-së BAMIR TOPI DEKLARON ËSHTË I HAPUR PËR KOALICIONIN NË 21 QERSHOR.

BASHA: NGA SHKODRA NIS PRANVERA E SHPRESËS

KRYEDEMOKRATI THIRRJE QYTETARËVE TË SHKODRËS TË PROTESTOJNË KUNDËR RAMËS DHE METËS. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndërsa ka mbajtur protestën e radhës në  Shkodër tha se nga ky qytet do të nisë pranvera e shpresës.

KUVENDI I SHQIPËRISË, “ARRESTON” SËRISH FRROKUN

DEPUTETI ËSHTË ARRESTUAR NGA POLICIA E TIRANËS PAS SEANCËS SË KUVENDIT. Kuvendi i Shqipërisë vendosi të çojë sërish pas hekurave deputetin kristian-demokrat Mark Frroku, këtë radhë për akuzat nga autoritetet belge se ka vrarë një shqiptar në vitin 1999.

PS NDEZ MOTORËT, KANDIDATËT DREJT ZYRTARIZIMIT

PËR SHKODRËN DUKET SE ËSHTË VENDOSUR, NË GARË DO TË JETË KETI BAZHDARI. Motorët për zgjedhjet vendore të 21 qershorit janë ndezur.

NË 30 DHE 31 MARS, TAKIME INTENSIVE MES PS-LSI PËR KANDIDATËT

NË DATËN 1 PRILL ASHTU SIÇ ËSHTË PREMTUAR PRITET TË ZYRTARIZOHEN EMRAT. Drejtuesit kryesor të koalicionit të majtë kryeministri Rama dhe krye parlamentari Meta, janë shprehur se emrat dhe koalicioni i plotë do të jetë gati në datën 1 prill.

BOTA