W3Schools

POLITIKE

NIS ZYRTARISHT FUSHATA, STAR PLUS SQARON KANDIDATËT

QË NGA KJO DITË DERI NË FUND TË ZGJEDHJEVE NË PËRPUTHJE ME KODIN ZGJEDHOR. Shkodra dhe e gjithe Shqiperia, sot kane hyre zyrtarisht ne fushaten zgjedhore ashtu sic eshte percaktuar edhe ne Kodin Zgjedhor bere public nga institucioni me I larte I zgjedhjeve, Komisioni Qendror I Zgjedhjeve. Star Plus TV, pikerisht sot njofton te gjithe kandidatet dhe subjektet politike, se Star Plus do te respektoje te gjithe kuadrin ligjor qe eshte ne fuqi ne legjislacionin shqiptar sa I takon pasqyrimit etik dhe professional te fushates per zgjedhjet vendore te 21 Qershorit 2015.

PISTULLI MBËSHTET ZEF HILËN, ZHVILLIMIN E ZONËS

KANDIDATI I PD-së PREMTON MBËSHTETJË PËR ZHVILLIMIN E KËSAJ ZONE. Zef Hila kandidati I PD-se ne Bashkine Vau Dejes eshte takuar me banore te fshatit Pistull ne komunen e Hajmelit. Ne kete takim ai ka marre mbeshtetjen e te gjithe banoreve, per nje vote massive ne zgjedhjet e 21 Qershorit. Nga ana e tij, Hila ka deklaruar se ato se bashku do te kene nje marredhenie te ndersjellte te krijuar mbi sinqeritetin dhe investimet konkrete.

PISTULL, BANORËT PROTESOTJNË PËR MOS ZHVILLIMIN E MËSIMIT

DREJTORESHA BLLOKON MËSIMIM, SIPAS SAJ ËSHTË LEJUAR ZHVILLIMI I NJË MITINGU POLITIK. Banorët e fshatit Pistull të komunës së Hajmelit kanë zhvilluar një proteste diten e enjte pranë Shkollës së Mesme të Bashkuar “Lazer Kabashi”. Shkak ka qenë mos zhvillimi i mësimit nga drejtoria e shkollës e cila ka nisur të gjithë nxënësit në shtëpi.

KETI BAZHDARI NJIHET ME NEVOJAT E BIZSNESIT NE SHKODËR

BAZHDARI TAKOHET ME BIZNESE TË CILAT JANË TË VENDOSURA NË LAGJEN PERASH. Pas prezantimit te prgamit per Shkodren, kandidatja e mazhorances per Bashkine e Shkodres ka nisur takimet dere me dere me njerezit, jo vetem per tu njohur me problematikat por edhe per te prezantuar ate qe do te ndodhe pas 21 Qershorit. Keti Bazhdari e shoqëruar edhe nga stafi I saj, per ti dhene drejtimin e duhur shkodres, eshte takuar me biznese dhe banore te cilet jane te vendosura ne lagjen Perash ne Shkoder.

VAU DEJËS, DEMOKRAT E REPUBLIKAN: VOTOJMË GJOKË LLESHIN

KANDIDATI I PS PËR BASHKINË E RE PREMTON INVESTIME MADHORE. Nga qendra e Vau Dejësit kandidati i PS për këtë Bashki Gjokë Lleshi mori një mbështetje të gjërë. Shtabi elektoral i kandidatit të PS bënë të ditur një sërë problematikash në Vau Dejës duke dhënë arsyet se pse duhet votuar Gjokë Lleshi.

VOLTANA ADEMI PREZANTON PROJEKT PROGRAMIN PËR SHËRBIMET SOCIALE

ADEMI: KEMI NJË MOTO, E CILA ËSHTË E PËRBASHKËT “SHËRBIME SOCIALE DINJITOZE”. Nen moton Sherbime sociale dinjitoze, kandidatja e Partise Demokratike ne Bashkine e Shkodres, Voltana Ademi ka prezantuar project programin per sherbimet sociale ne Bashkine e Re te Shkodres.

TË DIELËN, VOLTANA ADEMI PREZANTON PROGRAMIN

PD THIRRJE QYTETARËVE QË TË BËHEN PJESE TË DIELËN NË ORA 19:30.

“DREJTIMI I DUHUR” INTERESIM NË TË GJITHA NJËSITË VENDORE

TË GJITHË BANORËT NË ZONAT E BASHKISË SË RE TË SHKODRËS KANË NDJEKUR PROGRAMIN. Progami i candidates per Bashkine e Shkodres Keti Bazhdari, nuk eshte pare vetem ne qender te qytetit te Shkodres, por ne te gjithe territorin e Bashkise se Re te Shkodres. Pervec transmetimit live nga te gjitha mediat ne Shkoder, program eshte ndejkur edhe nga te gjitha qendrat kryesore te Bashkise se Re te Shkodres, qe nga komuna Rrethina, ne Komunen Berdice, Ne anen e Malit por edhe ne Velipoje.

KETI BAZHDARI PREZANTON PROGRAMIN PËR SHKODRËN

BAZHDARI: NJË PROGRAM GJITHËPËRFSHIRËS DHE QË I SHËRBEN SHKODRËS. Nje menyre ndryshe, ashtu si nuk e kishim pare asnjehere me pare, ka ndodhur ne Shkoder, ne prezantimin e programit te Kandidates se mazhorances per bashkine e Shkodres Keti Bazhdari. Nje program ambicioz dhe gjithe perfshires me keto fjale e ka perkufizuar kandidaje Bazhdari ate qe I servir shkodraneve.

ZEF HILA NË PALESTRËN E XHUDOS

HILA: DERI NË FUND TË VITIT, KJO PALESTËR DO TË RIKONSTRUKTOHET. Kandidati I Partise Demokratike ne Bashkine Vau Dejes, Zef hila, ka vizituar nga afer ambjentet e palestres se xhudos ne qytetin e Vau Dejesit. Nje ambjent qe ka prodhuar vetem kampione, por qe dora e shtetit nuk eshte pare asnjehere per kthimin e ketyre ambjenteve ne identitet.

BOTA