W3Schools

POLITIKE

BUSHATI HAP MASIVISHT DYERT PËR KANDIDATIN GJOKË LLESHI

BANORËT TË ZHGËNJYER DUAN NDRYSHIMIN: VOTOJMË KANDIDATIN E PS. Bushati ka hapur dyert masivisht për të mirëpritur kandidatin e PS për Bashkinë Vau Dejës Gjokë Lleshi.

MALI I JUSHIT, BANORËT NË MBËSHTETJE TË PD-së

ZEF HILA: SË BASHKU KEMI BËRË SHUMË, KEMI ENDE PUNË PËRPARA. Mali i Jushit, ka garantuar mbeshtetjen e plote per kandidatin e Partise Demokratike Zef Hila. Banoret kane pritur me entuziazem kandidatin e Partise Demokratike per BAshkine Vau Dejes, Zef Hila duke I dhene mbeshtetjen maksimale. Vete kandidati Hila, gjate fjales se tij ka deklaruar se investimet ne kete zone do te vijojne edhe me teper ne sherbim te qytetareve.

EKO MENDJE KËRKESË PARTIVE PËR HEQJEN E FLAMUJVE

“SHTONI HAPËSIRAT E GJELBËRTA, MOS NA BLLOKONI DIELLIN”. Organizata ambjentaliste Eko Mendje nepermjet nje kerkese drejtuar tre partive politike kryesore ne Shkoder kerkon edhe ne emer te shoqerise civile heqjen e flamujve politike nga hapesirat publike te qytetit.

BEQAJ DHE BECI NË DAJÇ, MBËSHTESIN KETI BAZHDARIN

BANORËT PRESIN ME ENTUZIAZËM KANDIDATËN E MAZHORANCËS, BESIM TEK FITORJA. Kandidatja e mazhorances Keti Bazhdari ne kuader te turit te takimeve qe po zhvillon ne te gjitha zonat e Bashkise se Re Shkoder, eshte takuar edhe me banore te komunes se Dajcit e konkretisht ne fshatin Mushan .

PARTIA DEMOKRATIKE HEDH POSHTË AKUZAT E PS

PD: QYTETARËT E DINË SË KUSH VENDOSI FLAMUJT NË SHKODËR. Ne, Partia Demoratike Shkoder duke e ndjere si nje detyrë morale, jemi ketu ne kte komunikate per shtyp per te sqaruar mbare opinionin publik per te hedhur poshte nje here e mire akuzat e paverteta e qesharake qe PS – ja po ben ndaj kandidatëve tonë dhe Partise Demokratike. Ju rikujtojme qe jemi ne PD –ja qe kemi denoncuar disa here rradhazi shkeljet ligjore ne vazhdimesi nga ana e Partise Socialiste, duke u bere thirrje atyre qe te respektojne ligjin ne te mire të fushatës elektorale e të proçesit zgjedhor, por ju ne vazhdimesi keni shkelur dhe vazhdoni te shkelni cdo dite Kodin Zgjedhor .

KETI BAZHDARI MERR MBËSHTETJEN E BANORËVE NË VELIPOJE

BAZHDARI: VELIPOJA NJË QYTET I DYTË JO FANTAZËM, GATI PROJEKTET KONKRETE. Ne Komunen e Velipojes, banoret e kane ndare mendjen per zgjedhjet e 21 Qershorit, per ti besuar projektit te candidates se mazhorances Keti Bazhdari. Kjo e fundit e shoqeruar edhe nga deputete te qarkut te Shkodres dhe stafi I punes jane takuar me banore te kesaj komune ne plazhin e Velipojes.

PALOKA: OSBE TË MONITOROJË DHUNËN NDAJ OPOZITËS

KREU I GRUPIT PARLAMENTAR DEKLAROI SE SHTETI HESHTI NDAJ NGJARJES NE VAU DEJËS.

DEKLARATA E PALOKËS, REAGON POLICIA E SHTETIT

NË NJOFTIMIN E POLICISË THUHET SE ME KËTË ÇËSHTJE PO MERRET DIREKT KRYEMINISTRI RAMA. Në qoftë se z. Paloka ka interes të dijë të vërtetën lidhur me çfarë ka bërë Ministria e Punëve të Brendshme dhe Policia e Shtetit lidhur me incidentin të cilit i referohet, në kryerjen e detyrës së tij si shpifës profesionist, mjafton që Partia Demokratike të informohet nga kandidati i saj. 

DEBATI PËR RININË, DY KANDIDATET PËRBALLË NJËRA TJETRËS

KETI BAZHDARI DHE VOLTANA ADEMI PARASHTROJNË IDETË E TYRE PËR ZHVILLIM. Nuk ndodh shpesh qe dy candidate ne Shkoder te ballafaqohen, por duket se keto zgjedhje nxjerrin ne pah me shume se asnjehere tjeter civilizim. Dy kandidatet Keti Bazhdari dhe Voltana Ademi kane qene pjese e debatit per rininë ne nje aktivitet te organizuar ne Hotel Colosseo.

Voltana Ademi dhe Keti Bazhdari perballe njera-tjetres!

Kandidatet e dy partive te medha politike per Bashkine e re te Shkodres sot vijne ne nje perballje jo vetem me njera-tjetren po mbi...

BOTA