W3Schools

POLITIKE

EKO MENDJE KËRKESË PARTIVE PËR HEQJEN E FLAMUJVE

“SHTONI HAPËSIRAT E GJELBËRTA, MOS NA BLLOKONI DIELLIN”. Organizata ambjentaliste Eko Mendje nepermjet nje kerkese drejtuar tre partive politike kryesore ne Shkoder kerkon edhe ne emer te shoqerise civile heqjen e flamujve politike nga hapesirat publike te qytetit.

BEQAJ DHE BECI NË DAJÇ, MBËSHTESIN KETI BAZHDARIN

BANORËT PRESIN ME ENTUZIAZËM KANDIDATËN E MAZHORANCËS, BESIM TEK FITORJA. Kandidatja e mazhorances Keti Bazhdari ne kuader te turit te takimeve qe po zhvillon ne te gjitha zonat e Bashkise se Re Shkoder, eshte takuar edhe me banore te komunes se Dajcit e konkretisht ne fshatin Mushan .

PARTIA DEMOKRATIKE HEDH POSHTË AKUZAT E PS

PD: QYTETARËT E DINË SË KUSH VENDOSI FLAMUJT NË SHKODËR. Ne, Partia Demoratike Shkoder duke e ndjere si nje detyrë morale, jemi ketu ne kte komunikate per shtyp per te sqaruar mbare opinionin publik per te hedhur poshte nje here e mire akuzat e paverteta e qesharake qe PS – ja po ben ndaj kandidatëve tonë dhe Partise Demokratike. Ju rikujtojme qe jemi ne PD –ja qe kemi denoncuar disa here rradhazi shkeljet ligjore ne vazhdimesi nga ana e Partise Socialiste, duke u bere thirrje atyre qe te respektojne ligjin ne te mire të fushatës elektorale e të proçesit zgjedhor, por ju ne vazhdimesi keni shkelur dhe vazhdoni te shkelni cdo dite Kodin Zgjedhor .

KETI BAZHDARI MERR MBËSHTETJEN E BANORËVE NË VELIPOJE

BAZHDARI: VELIPOJA NJË QYTET I DYTË JO FANTAZËM, GATI PROJEKTET KONKRETE. Ne Komunen e Velipojes, banoret e kane ndare mendjen per zgjedhjet e 21 Qershorit, per ti besuar projektit te candidates se mazhorances Keti Bazhdari. Kjo e fundit e shoqeruar edhe nga deputete te qarkut te Shkodres dhe stafi I punes jane takuar me banore te kesaj komune ne plazhin e Velipojes.

PALOKA: OSBE TË MONITOROJË DHUNËN NDAJ OPOZITËS

KREU I GRUPIT PARLAMENTAR DEKLAROI SE SHTETI HESHTI NDAJ NGJARJES NE VAU DEJËS.

DEKLARATA E PALOKËS, REAGON POLICIA E SHTETIT

NË NJOFTIMIN E POLICISË THUHET SE ME KËTË ÇËSHTJE PO MERRET DIREKT KRYEMINISTRI RAMA. Në qoftë se z. Paloka ka interes të dijë të vërtetën lidhur me çfarë ka bërë Ministria e Punëve të Brendshme dhe Policia e Shtetit lidhur me incidentin të cilit i referohet, në kryerjen e detyrës së tij si shpifës profesionist, mjafton që Partia Demokratike të informohet nga kandidati i saj. 

DEBATI PËR RININË, DY KANDIDATET PËRBALLË NJËRA TJETRËS

KETI BAZHDARI DHE VOLTANA ADEMI PARASHTROJNË IDETË E TYRE PËR ZHVILLIM. Nuk ndodh shpesh qe dy candidate ne Shkoder te ballafaqohen, por duket se keto zgjedhje nxjerrin ne pah me shume se asnjehere tjeter civilizim. Dy kandidatet Keti Bazhdari dhe Voltana Ademi kane qene pjese e debatit per rininë ne nje aktivitet te organizuar ne Hotel Colosseo.

Voltana Ademi dhe Keti Bazhdari perballe njera-tjetres!

Kandidatet e dy partive te medha politike per Bashkine e re te Shkodres sot vijne ne nje perballje jo vetem me njera-tjetren po mbi...

TONIN MARINAJ TAKOHET ME BANORËT E FERMËS DHE PJETROSHANIT

GARANCI PËR INVESTIME NË INFRASTRUKTURË, ARSIM DHE SHËNDETËSI. Kandidati i Partisë Socialiste ne Bashkine Malesi e Madhe Tonin Marinaj ka vijuar takimet me banore te kesaj bashkie te madhe. Ai eshte takuar me banore te fermës, të cilëve I ka premtuar se vemendja kryesore do te jete per zgjidhjen e problemeve qe ato I shqeteson sic eshte furnizimi me uje dhe investimet ne infrastrukture.

BUSHAT, KANDIDATI LLESHI: 850 MLN DËM PËR UJËRAT E ZEZA

FEKALET KANË DALË NË SIPËRFAQE DUKE U KTHYER NË NJË RREZIK PËR BANORËT.

BOTA