W3Schools

POLITIKE

RAMA FTON SËRISH BASHËN:EJA TË FLASIM SHQIP PËR SHQIPËRINË

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje sërish liderit demokrat të enjten që të diskutojnë zgjedhjen e kryeprokurorit të përkohshëm pas përfundimit të mandatit të kryeprokurorit Adriatik Llalla.

“OPEN BALKAN ËNDËRR E SERBISË PËR TË DALË NË DET”

Deputeti i Lidhjes Demokratike Shqiptare në Malin e Zi Nikollë Camaj i cili mori pjesë në “Takimin e Shkodrës” deklaroi se projekti Open Balkan...

KRYEPROKURORI,’LIGJET’ NDËRPRESIN SEANCËN DËGJIMORE PËR 15 MINUTA

Ka nisur seanca dëgjimore te komisioni i Ligjeve për shtatë kandidatët për Kryeprokuror të përkohshëm të Republikës. Në këtë mbledhje mungojnë deputetët e opozitës. Për këtë shkak, që në nisje të seancës, kreu i komisionit të ligjeve, Ulsi Manja si dhe anëtarja socialiste, Vasilika Hysi, kërkuan 15 minuta pushim, në mënyrë që komisioni të komunikojë me përfaqësuesit e opozitës.

KOMISIONET ONLINE, MAXHORANCA RISHIKON QËNDRIMIN. BALLA: DO I PROPOZOJMË KONFERENCËN SË KRYETARËVE MBLEDHJE TRADICIONALE...

Maxhoranca do i drejtohet me një kërkesë Konferencës së Kryetarëve për cështjen e komisioneve parlamentare. Në një prononcim për mediat kreu i grupit parlamentar...

XHAÇKA: PRIORITET REFORMIMI DHE MODERNIZIMIT I SHËRBIMEVE PËR SHQIPTARËT JASHTË VENDIT

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka publikuar në rrjetet sociale një video informuese lidhur me ofrimin e shërbimeve për shtetasit...

KUSH JANË GJYQTARËT DHE PROKURORËT QË KËRKOJNË POSTE NË KLGJ DHE KLP

Kush janë gjyqtarët dhe prokurorët që kërkojnë poste në KLGJ dhe KLP

HELMIMI NË KRUJË, RAMA: TË BËSH INVESTIMIN DHE TË SIGUROSH QË UJI ËSHTË NË...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë për situatën e krijuar në Krujë ku qindra qytetarë u helmuan nga uji i pijshëm....

ÇADRA TOKË E “XANUN”, BERISHA: AKT PËRÇARËS, RAMA FYEU SHQIPTARËT

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur kryeministrit Rama duke i thënë se ka ofenduar shqiptarët me shprehjen tokë e “xanun”

RAMA: EGJIPTI MIRËPRITI SHUMË EMIGRANTË SHQIPTARË, KEMI RRËNJË TË THELLA TË MIQËSISË

Kryeministri Edi Rama, ka zhvilluar një konferencë të përbashkët me kryeministrin e Republikës arabe të Egjiptit, Mostafa Madbouly. Kryeministri falënderoi homologun e tij për mikpritjen...

QEVERIA VENDIM PËR MENAXHIMIN E MBETJEVE, KUMBARO: RIAMENDIM I NJË VKM-JE TË 2015, METODOLOGJI...

Një nga vendimet e qeverisë në mbledhjen e sotme kishte të bënte me menaxhimin e mbetjeve në territorin e Shqipërisë. Ministrja e Turizmit dhe...

BOTA