W3Schools

POLITIKE

MARRËVESHJA ME GREQINË, OPOZITA KËRKON SEANCË DËGJIMORE ME BUSHATIN

Opozita i ka kërkuar kryetares së Komisionit të Jashtëm për të thirrur në një seancë dëgjimore me Ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati për të raportuar në lidhje me delimitimin e hapësirave detare ndërmjet dy vëndeve Shqipërisë dhe Greqisë. Për opozitën ka një mungesë totale të transparencës nga ana e Qeverisë Shqiptare dhe përkatësisht te Ministrisë per Europen dhe Punët e Jashtme.

BASHA: NUK KA PATUR KOHË MË TË VËSHTIRË PËR POLICINË SE NË KËTO 3...

Lulzim Basha ka reaguar pas fjalës që mbajti kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në konferencën “Policia e gjeneratës së re”.

LUAN RAMA: QEVERIA KA LËNË KISHËN E SKËNDERBEUT NË KEPIN E RODONIT NË MËSHIRË...

Ish deputeti i LSI Luan Rama me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se qeveria ka lënë Kishën e Skënderbeut në Kepin e...

VOLTANA ADEMI REAGON SËRISH PËR SHKARKIMIN NGA SHOQATA E BASHKIVE: JA FAKTET PUBLIKE PËR...

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, reagon sërish pas vendimit të sotëm për shkarkimin e saj si kryetare e Shoqatës së Bashkive. Në një...

“SURPRIZË NË PRAG TË KRISHTLINDJES”, “DW”: SHQIPËRIA PLOTËSON NË MINUTËN E FUNDIT KUSHTIN KRYESOR...

Ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf, përshëndeti bërjen funksionale të Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë, pas tri vitesh mosfunksionimi të saj. “Një gjykatë kushtetuese funksionale është...

ZËRI I AMERIKËS JEHONË PROTESTËS SË SHQIPTARËVE PËR GEORGE SOROS

Disa dhjetëra shqiptarë të Amerikës u mblodhën të dielën në mesditë përpara Shtëpisë së Bardhë për të protestuar kundër qeverisë së Kryeministrit Edi Rama...

RAMA DHE TSIPRAS TAKOHEN NË LONDËR: ZGJIDHJA PËR MARRËVESHJET DO ARRIHET SË SHPEJTI

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij grek, Aleksis Tsipras janë takuar në Londër, në kuadër të Samitit të Ballkanit Perëndimor. Burime  thanë se dy...

KIM: TË CAKTUARIT ‘NON GRATA’ MUND TË FAJËSOJNË KOMPLOTET, POR FAKTET JANË TË PAMOHUESHME

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka publikuar sot memorandumin kundër korrupsionit duke dhënë sërish një mesazh të fortë për ata që janë të...

NË PËRVJETORIN E 30-TË TË PS, TË SHTUNËN RAMA MBLEDH KONGRESIN NË ‘AIR ALBANIA’...

Kjo është kosideruar java e zhvillimeve të "nxehta" të politikës për 2021. Të shtunën më 12 qershor mblidhet kongresi i PS në "Air Albania",...

MARRËVESHJET ME MALIN E ZI/ RAMA ME MARKOVIÇ: DO TË NISË PUNA PËR AUTOSTRADËN...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot në Shkodër një mbledhje të përbashkët mes Malit të Zi dhe Shqipërisë. Pas nënshkrimit të marrëveshjeve dypalëshe për...

BOTA