POLITIKE

PS NIS PËRGATITJET PËR ZGJEDHJET E PËRGJITHSHME 2017

Partia Socialiste nisi këtë të hënë përgatitjet për zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2017. Kryeministri Edi Rama, kryetari i Grupit Parlamentar Gramoz Ruçi dhe nënkryetari Taulant Balla kanë drejtuar së bashku një mbledhje organizative në selinë e kësaj force politike. Në mbledhjen që zgjati përreth 60 minuta ishin të pranishëm zëvendëskryeministri Niko Peleshi, ministrat Klosi, Tahiri e Nikolla dhe kryebashkiakët e tre bashkive të mëdha, asaj të Tiranës, Erion Veliaj, ai i Durrësit Vangjush Dako dhe kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli.

ROZAFA ZMIJANI: PS NË SHKODËR KA MUNGESË OPTIMIZMI

“Partia Socialiste e Shkodrës momentalisht ka mungesë optimizmi për të ardhmen”. Këtë përceptim ka ish-kandidatja për deputete në 2013-ën Rozafa Zmijani vetëm pak ditë pas mbledhjes që PS zhvilloi për riorganizimin.PS nuk duhet të kthehet në një oaz të PD shprehet Zmijani ndërsa deklaron se aktualisht socialistët shkodran përsa i takon nivelit lënë shumë për të dëshiruar.

PROTESTA NË SHKODËR, BERISHA: FILLOI REVULUCIONI

PËR ISH-KRYEMINISTRIN BERISHA, PROTESTA E SOTME NË SHKODËR ËSHTË FILLIMI I NJË REVOLUCIONI. NË QËNDRIMIN E TIJ TË BËRË PUBLIK NË FACEBOOK,

PËRÇARJA, PS-LSI KOALICION APO DASHURI ME URREJTJE?!

Të gjithë çuçurasin për një përçarje në mes të koalicionit PS dhe LSI por ende askush nuk ka guximin ta pranojë publikisht. Duket si një dashuri e sforcuar që përbrenda ka akumuluar shumë urrejtje. Kjo ndjenjë kombëtare për plasaritjen e PS me LSI mesa duket ka mbërritur edhe në Shkodër. Në fakt ka shumë kohë që përflitet se administrate në Shkodër dhe shumë drejtori do jenë pjesë e disa ndryshimeve jo të vogla. Këtë e zyrtarizoi me gojën e tij Ditmir Bushati, koordinatori i dërguar nga qendra për zgjedhjet e PS në Shkodër dhe Kukës.

STERKAJ: NUK JAM PESIMIST, PS DUHET TË REFORMOHET

Deputeti i Partisë socialiste nuk e quajti veten pessimist pas mbledhjes që u zhvillua me partinë socialiste të Qarkut Shkodër. Deputeti Sterkaj u shpreh se thjeshtë ka nisur puna për reformimin dhe riorganizimin brenda PS në Shkodër.

PS SHKODËR, DITMIR BUSHATI: TË SHIHET RAPORTI ME LSI PËR PUNËSIMIN

Me debate dhe sinjale të forta është shoqëruar mbledhja e parë e koordinatorit të Partisë Socialiste Ditmir Bushati i cili është i deleguar i qendrës për Qarkun e Shkodrës në zgjedhjet që PS do bëjë brenda llojit. Bushati e ka nisur mbledhje duke thënë se tashmë nuk do ketë më një lojë ku lidershipi paracakton se kush do drejtojë partinë socialiste në rrethe. “Na duhen më shumë forca në terren. Do bëjmë verifikimin për vetë partinë.

DEPUTETËT E PD: NDAJ BIZNESEVE TERROR QEVERITAR E TATIMOR

“Terror qeveritar, tatimor dhe policor”- e ka quajtur deputeti i partisë demokratike Helidon Bushati aksionin e ndërmarrë nga drejtoria e përgjithshme e tatimeve për kontrollin e bizneseve në qytetin e Shkodrës.

NIS SEZONI MËSIMOR, PD DENONCON SHKARKIMET NË ARSIM

http://www.youtube.com/watch?v=UTjLu-RYXRs

PUKA, GJONAJ: 60 MLN BORXHI I LËNË NGA ARIFAJ

I sapo ardhur në krye të bashkisë Pukë Gjon Gjonaj akuzon ish-kryebashkiakun e mëparshëm Beqir Arifaj se ky i fundit e ka lënë në borxh këtë bashki në kohën kur e drejtonte. Kryebashkiaku aktual Gjonaj thotë borxhi është 600 milion lekë të vjetra dhe jo 260 milion siç pretendon ish-kreu i bashkisë Pukë Beqir Arifaj.

PARTIA DEMOKRATIKE DREJT NJË KOALICIONI NË SHKODËR ?!

Shtatori ka nisur dhe së bashku me te politika mund te ofroje rezultate nga me pritshmet por edhe nga me te cuditshmet. Si nen z\e, ne Shkoder flitej prej kohesh per nje koalicion te PD-se me nje tejter subject politike, por askush nuk e besonte, sidomos pas atij rezultati, te zgjedhjeve te 21 Qershorit, ku jo vetem fitoi Voltana Ademi ne garen per zgjedhjet per pushtetin vendor, por PD, fitoi e vetme perballe dy forcave te tjera poltiike, Partise Socialiste dhe Levizjes socialiste per integrim, ne garen per keshill. Megjithate, faktet jane kokeforte, dhe gjithcka, duket sikur po shfaqet edhe ne siperfaqe.

BOTA