POLITIKE

PD, AKUZA RAMËS PËR FOTON ME OBAMËN: PAGESA TË TILLA, KRIM FEDERAL NË SHBA

Në një deklaratë për mediet nga selia e PD-së, kreu i grupit parlamentar Edi Paloka i ka kërkuar prokurorisë të hetojë e pandikuar nga presionet raportet e medieve më prestigjioze të botës

BASHA MBLEDH ALEATËT, PROPOZIM I RI PËR REKOMANDIMIN 88 TË VENECIAS

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka mbledhur në një takim partitë aleate për të diskutuar për reformën në drejtësi.

MARRËVESHJET BE-BALLKAN, RAMA: VLERËSIM PËR VAZHDIMIN E INTEGRIMITNË

Në përfundim të punimeve të Samitit të vendeve të Ballkanit Perëndimor me BE-në, mbajtur në Paris, kryeministri Edi Rama veç mbështetjes së BE-së me financime për infrastrukturën në Shqipëri dhe rajon u ndal dhe tek mbështetja e dhënë për vijimin e proceseve integruese.

LIDERËT E BALLKANIT TAKIM ME PRESIDENTIN HOLLANDE DHE KANCELAREN MERKEL

Në Pallatin Elize ka nisur takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor me presidentin francez, Francois Hollande, kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe shefen e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini.

BUSHATI NË PARIS: DO DONIM QË ZGJERIMI I BE TË ISHTE MË I SHPEJTË

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i cili po merr pjesë në Samitin e Parisit ka vlerësuar vëmendjen që i Bashkimi Europian dhe Franca i kushton vendeve të Ballkanit Perëndimor pavarësisht zhvillimeve të fundit në Union.

4 KORRIKU, NISHANI MESAZH URIMI OBAMES

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka uruar me anë të një mesazhi Presidentin amerikan Barack Obama me rastin e Ditës së Pavarësisë të Shteteve të Bashkuara

PD, PALOKA: GRABITJA E RINASIT, KËRCËNIMI MË I MADH NDAJ SIGURISË

Në një deklaratë për mediat gjatë mesditës së diel, kreu i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka ka hedhur akuza për kryeministrin dhe ministrin e Brendshëm, të cilët i fajëson për mosreagimin ndaj aktit kriminal që tronditi aeroportin më të madh të vendit pak ditë më parë.

REFORMA NË DREJTËSI, BIDEN NË GUSHT NË TIRANË

Zëvendës/Presidenti amerikan, Joe Biden, do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në fund të muajit gusht në Tiranë.

MINISTRIA GJERMENI NË MALËSINË E MADHE PËR DISA INVESTIME

MINISTRIA GJERMENI NË MALËSINË E MADHE PËR DISA INVESTIMEhttp://www.youtube.com/watch?v=vYreVsNHogA

BOTA