POLITIKE

FRROKU – DOSHI, TAKOHEN SË BASHKU POR JO PËR PAJTIM

BURIME PRANË DEPUTETËVE BËJNË ME DIJE SE GJITHÇKA LIDHET ME AKSIONET NË BIZNES. Deputeti Mark Frroku dhe deputeti Tom Doshi janë takuar së bashku...

VAU DEJËS, PD MBLEDH GRUPIN E PUNËS PËR ZGJEDHJET

21 QERSHORI NJË SFIDË E AFËRT , ANGAZHIM TOTAL PËR REZULTAT POZITIV. Partia Demokratike, ka zhvilluar mbledhjen e radhës së grupit të punës për zgjedhjet e 21 Qershorit në Bashkine Vau Dejës. Me kryesimin e Kryetarit të Grupit të Punës së PD-së në këtë zonë Gjokë Uldedaj, Kryetarit të PD-së së Shkodrës Ramiz Cobaj, ndërkohë që present ishin edhe deputetet e PD-së Voltana Ademi dhe Helidon Bushati.

SHKODRA NË PRAG TË ZGJEDHJEVE TË 21 QERSHORIT

TONIGHT STAR PLUS, ANALIZON SITUATËN PARA ZGJEDHORE NË QARKUN E SHKODRËS. Tonight Star Plus, kësaj here në puntatën e radhës I ka kushtuar një vemendje të vecantë situatës para zgjedhore ne Qarkun e Shkodrës.

Vau Dejes PD zhvillon mbledhjen e radhes se grupit te punes per zgjedhjet e...

Ne kete takim merr pjese i derguari i qendres se PD Gjoke Uldedaj. Prezent ne kete takim edhe deputetet e Shkodres Voltana Ademi dhe...

PD: ÇËSHTJA LUKA, SHKELJE FLAGRANTE E IKMT, SHTET KRIMINAL

ZËDHËNËSJA SYKU: SULM POLITIK PA ASNJË LLOJ ARGUMENTI LIGJOR. DEKLARATË PËR MEDIA E PARTISË DEMOKRATIKE SHKODËR Denoncojmë sot një akt të papreçedent të pushtetit të inkriminuar ndaj një tjetër Kryetari Bashkie, kësaj radhe Kryetarit të Bashkisë Shkodër dhe administratorëve më të mirë të kësaj Bashkie.

ZGJEDHJET, PD NË PUKË PROPOZON EMRAT E MUNDSHËM

PROPOZIMET JANË BËRË NGA SEKSIONET, PRITET MIRATIMI I EMRAVE NGA QËNDRA. Teksa fushata elektorale per zgjedhjet vendore po afron, dega lokale e PD ne rrethin e Pukes ka nisur punen ne kete drejtim.Aktualisht po zhvillohen takimet e seksioneve nga ku po propozohen kandidatet per zgjedhjet e ardhshme. Burime te sigurta prane deges Puke te PD I pohuan se emrat e propozuar deri tani per pozicionin e kandidatit per bashkin e Pukes jane Ndue Cara, Rrok Dodaj, Fatmir Balaj, Ferit Ringaj, Ndue Gjoni, Demir Hyseni dhe Beqir Arifaj.

ZGJEDHJET LOKALE, NË PD LISTA E GJATË SHTYN PËRZGJEDHJEN

BURIME PRANË PD-së BËJNË ME DIJE SE NË GARË JANË TË GJITHË QENDRA DO TË VENDOSË. Në një kohë kur mazhoranca thuajse ka percvaktuar zyrtarisht emrat për zgjedhjet vendore te 21 Qershorit, Brenda radhëve te parties demokratike ne Shkoder ende nuk ka asgje konkrete, percvec mbylljes se propozimeve nga seksionet te cilat tashme kane perfunduar duke prodhuar nje liste te gjate propozimesh per emrat e mundshem qe mund te garojne per Shkodrën ne keto zgjedhje.

RAMA – META TAKIM KOKË MË KOKË PËR EMRAT E KANDIDATËVE

RAMA: DO TË KETË KANDIDAT TË PËRBASHKËT; META: NË 1 PRILL DO TË DALIM ME EMRA. Rreth 1 orë pas takimit mes dy krerëve të partive qeverisëse, PS-LSI, Rama konfirmoi se kanë përcaktuar edhe Bashkitë që Lëvizja Socialiste për Integrim do të ketë të drejtë që të propozojë kandidaturat.

ZGJEDHJET E 21 QERSHORIT, NË VAU DEJËS PD PROPOZON KANDIDATIN

SEKSIONET E PD-së, PROPOZOJNË SI KANDIDAT KRYETARIN E KOMUNËS BUSHAT ZEF HILA. Nëse për Bashkinë e Shkodrës, ende asgjë nuk është e saktësuar për kandidatin e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 21 Qershorit, në një tjetër njësi vendore shumë të rëndësishme në Qarkun e Shkodrës,në Bashkinë Vau Dejës, duket se demokratët e kanë bërë zgjedhjen e tyre se kush do të kandidojë në këtë zonë nën siglën e Partisë Demokratike.

SHKODRA I BASHKOHET PROTESTËS SË PD-së NË TIRANË

NISEN ME DHJETËRA AUTOBUSË DHE MAKINA PERSONALE, KONTROLLE NGA POLICIA. Qytetarët Shkodranë I janë bashkuar protestës së Partisë Demokratike në kryeqytet. Ashtu sic ishte paralajmëruar, qytetarët shkodranë janë nisur që në orën 7 të mëngjesit nga qëndra e qytetit në drejtim të Tiranës në mënyrë të organizuar për të marrë pjesë në protestën e paralajmëruar nga opozita shqiptare kundër dyshes Rama – Meta.

BOTA