POLITIKE

VETINGU, LSI PERJASHTON DEPUTETIN

Sikundër dhe pritej, Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka përjashtuar nga grupi i saj parlamentar deputetin Përparim Spahiu.

NISMA PER NDRYSHIMET KUSHTETUESE, JA DEPUTETET

Kam kënaqësinë që në emrin e një grupi deputetësh, të shpall nismën për dy ndryshime të rëndësishme në Kushtetutën e vendit, përmes projektligjit bashkëlidhur.

BARDH SPAHIA NE SHBA, TAKIME ME DREJTUES TE LARTE

Drejtuesi i Departamentit të Emigracionit dhe Diasporës, Bardh Spahia zhvilloi një vizitë në SHBA, ku u takua me drejtues të diasporës, shoqatave të Emigracionit dhe përfaqësues të politikës amerikane në nivel qendror e lokal

MAJKO: LE TE SHKOJMË NË ZGJEDHJE DHE NË REFERENDUM

Deputeti i PS, Pandeli Majko, sfidon jo vetëm opozitën por kërkon edhe sakrificë nga Qeveria socialiste, për të shkuar në zgjedhje të parakohshme sëbashku me referendumin.

BASHKIA SHKODËR KA NJË NJOFTIM TË RËNDËSISHËM PËR QYTETARËT

Postimi i Bashkisë Shkodër në faqen zyrtare në Facebook:

KRYEPARLAMENTARI MALAZEZ NË MALËSINË E MADHE

 Kryetari i Parlamentit te Malit te Zi, Darko Pajoviç.

KUKAN DHE FLECKENSTEIN: E PAPRANUESHME BLERJA E DEPUTETËVE PËR TË MIRATUAR REFORMËN

Europarlamentarët Kukan dhe Flekenshtajn, njëkohësisht raporterët për Shqipërinë pranë Parlamentit Europian, janë shprehur sot kategorikisht kundër kalimit të reformës në drejtësi me trafikim të votave në parlament.

REFORMA, MBLIDHET KËSHILLI I RREGULLORES; XHAFAJ: DRAFTI NË SEANCË

Kryetari i komisionit për reformën në drejtësi, Fatmir Xhafaj ka deklaruar se drafti për reformën në fjalë do të kalojë në seancë.

META MBLEDH KËSHILLIN E MANDATEVE, I PRANISHËM EDHE DEPUTETI HALIMI

Ka nisur mbledhja e Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin, ku do të bëhet interpretimi për rregulloren e Kuvendit nëse ndryshimet kushtetuese do të diskutohen në Këshillin e Legjislacionit dhe në Komisionin e Ligjeve apo quhen të ezauruara nga Komisioni i Posaçëm i Reformës në Drejtësi.

REFORMA NË DREJTËSI, META I PËRGJIGJET LETRËS SË GRAMOZ RUÇIT

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta i është drejtuar me një letër kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste Gramoz Ruçi, ku thekson se respektimi i procedurave dhe zbatimi i rregullores është qëllim parësor për veprimtarinë legjislative të Kuvendit.

BOTA