POLITIKE

RAMA-BASHËS: TA KAM THËNË EDHE PERSONALISHT, MOS KOPJO ATË TË FOLTORES SE DUKESH SI...

Në nisje të fjalës së tij në seancë plenare, Kryeministri Rama ka thumbuar kryeopozitarin Basha duke i thënë se nga mënyra si flet i...

SIGURIA, META TAKON KONGRESMENËT AMERIKANË TË “INTELIGJENCËS”

Siguria, Meta takon kongresmenët amerikanë të “Inteligjencës”

HELIDON BUSHATI: RAMA PAS 8 VITEVE NE PUSHTET MESOI SE GJENDJA E UJESJELLESVE ESHTE...

Postimi i Helidon Bushatit Rama zbulon në vitin e 9 krizën e ujësjellësave. Po kush do fajësohet? Pas 8 viteve në pushtet, Rama ka mësuar se...

BUXHETI, RAMA: JA SI DO BËHET RIORGANIZIMI I ADMINISTRATËS

Buxheti, Rama: Ja si do bëhet riorganizimi i administratës

GUDAR BEQIRAJ TAKON PRESIDENTIN META, JEP DORËHEQJEN NGA AKADEMIA E SHKENCAVE

Gudar Beqiraj takon Presidentin Meta, jep dorëheqjen nga Akademia e Shkencave

RAMA-BASHËS: ÇUDI E MADHE ME TY O MIK QË NUK MËSON

Deklaratat e një dite më parë nga Kryeministri Edi Rama për gazetarët, janë bërë shkak për një përplasje në distancë mes kreut të qeverisë dhe kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha.

KRYEMADHI-RAMËS: SA TË MARR FRYMË, NUK DO PISH KAFE I QETË

'Ndalimi i anëtareve të LRI, me urdhër të Ramës'. Kryetarja e LSI ka kërcënuar Edi Ramën se s'do pijë kafe dhe as do lëvizë i qetë pas dhunës, sipas saj, që policia ka ushtruar ndaj deputetes Floida Kërpaçi dhe anëtareve të LRI në Rinas, të cilët organizuar një protestë kundër kryeministrit.

BERISHA HYN NË SELINË E PD ME MBËSHTETËSIT E TIJ DHE AKUZON BASHËN PËR...

Në një prononcim për mediat, teksa largohej nga selia e PD, ish kryeministri Sali Berisha e konsideroi një finale të turpshme, deri në kriminale,...

LUFTA NË ALEPO, BUSHATI: BASHKËSIA NDËRKOMBËTARE SODIT TRAGJEDINË

Lufta në Alepo, Bushati: Bashkësia ndërkombëtare sodit tragjedinë

KRIZA POLITIKE – MCALLISTER DHE FLECKENSTEIN: TAKIM I MIRË, JA ÇFARË PROPOZUAM

Kriza politike - McAllister dhe Fleckenstein: Takim i mirë, ja çfarë propozuam

BOTA