POLITIKE

DENONCIMI I PD: MINISTRIA E SHËNDETËSISË U KA SHPËRNDARË MJEKËVE MASKA TË SKADUARA QË...

Partia Demokratike ka denoncuar se Ministria e shëndetësisë u ka shpërndarë mjekëve maska të skaduara që në vitin 2011, çka ka sjellë irritim deri...

BËRDICA ME 21 QERSHOR, DO TË ZGJEDHË VOLTANA ADEMIN

KANDIDATJA E PD TAKOHET ME BANORËT NË MITINGUN PËRMBYLLËS TË FUSHATËS. Këtë herë, Komuna Berdice do te kthehet ne origjinen e saj, ne gjirin e partise demorkatike. Ky ka qene mesazhi që eshte percjelle ne mitingun permbylles te fushates elektorlae te kandidates Voltana Ademi ne kete zone te Bashkise se Shkodres.

PS, STERKAJ: ERDHI NJËRI NDËRROI DY DREJTORË E IKU

 Mbledhja në selinë rozë të partisë socialiste të Shkodrës në praninë e koordinatorit të PS Ditmir Bushati është zhvilluar kryesisht në tona të qeta por sërish batutat dhe diskutimet nuk kanë munguar.

VRASJA NË DETYRË E OFICERIT TË POLICISË, REAGON PD: TRAGJEDI E PARALAJMËRUAR, POLICËT JANË...

Përmes deputetit Enkelejd Alibeaj , Partia Demokratike ka reaguar për ngjarjen e rëndë të ndodhur paraditen e sotme në Lezhë, ku u vra oficeri...

META: NË SHQIPËRI NUK KA RADIKALIZËM FETAR, POR POLITIK

Kryeparlamentari Ilir Meta në takimin ndërombëtar të Komitetit të Monitorimit të PACE-s deklaroi se Shqipëria është shembull për abshkëjetesen shqiptare.

KUVEND, MIRATOHET NË PARIM PROJEKT-BUXHETI I VITIT 2018

Pas një seance të gjatë, e cila zgjati deri në orët e para të mëngjesit të së premtes, Kuvendi i Shqipërisë arriti më në fund të votojë në parim projektbuxhetin e vitit 2018.

RAMA: NESËR DO T’I DËRGOJMË SËRISH METËS DEKRETIN PËR LLESHIN, DO PRESIM 7 DITË

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për cështjen e mosdekretimit të general Sandër Lleshit nga ana e presidentit Ilir Meta. Rama ka thënë se nesër...

SOT KUVEND, MINISTRJA E SHËNDETËSISË DHE MINISTRJA E EKONOMISË INTERPELANCË ME DEPUTETIN ZEF HILA

Sot zhvillohet seanca e radhës plenare në Kuvend. Në seancën plenare pritet që të zhvillohet një interpelancë me ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale...

PS-JA E LEZHËS AKUZA BASHKISË: PRESION BIZNESIT PËR TË MOS VOTUAR, DO I PADISIM

Partia Socialiste e Lezhës akuzon bashkinë, që drejtohet nga Fran Frrokaj, i zgjedhur nga PD-ja për presion ndaj bizneseve për të mos marrë pjesë...

KOKAINA , AMBASADA E BE: PUNË E PAQME, VAZHDONI LUFTËN!

Delegacioni i bashkimit Evropian në Tiranë, nëpërmjet një reagimi në Twitter, ka përgëzuar sot doganat dhe policinë shqiptare për sekuestrimin e një sasie rekord...

BOTA