POLITIKE

MEDIU: E DJATHTA S’QEVERISI MIRË, TË MOS MBAHEN SHPRESAT TE LSI

 Për herë të parë kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka pranuar se në 8 vitet e mëparshme të qeverisjes e djathta nuk qeverisi mirë.

RAMA PËR “21 JANARIN”: JA PSE S’DUAN REFORMË NË DREJTËSI

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Gjykata e Lartë vulosi përfundimisht mbylljen e procesit gjyqësor për 21 Janarin, duke refuzuar rekursin e prokurorisë.

GRUPI I PD, “VETEPERJASHTOHET” NGA KUVENDI

Grupi Parlamentar i PD-së i mbledhur rreth orës 11: 30 minuta vendosi bojkotimin për 10 ditë të Parlamentit

RAMA MBLEDH NE PS, SEKRETARET E RINJ

Dy ditë pas zgjedhjes së sekretarëve organizativ nga Asambleja e PS, kryeminsitri Rama përreth 1 orë ka zhvilluar një takim me të gjithë përfaqësuesit në selinë rozë mëngjesin e kësaj të hënë.

BLUSHI E HAFIZI TAKIME NË DIBËR

Blushi akuzoi qeverinë se po bën shpenzime luksi, duke mos investuar në infrastrukturë dhe në zbutjen e varfërisë. 

ASAMBLEJA E RE E PS, BLUSHI JASHTE, RUÇI SEKRETAR I PERGJITHSHEM

Asambleja Kombëtare votoi kryesinë e re të Partisë Socialiste me të cilën kryesocialisti Edi Rama do të udhëheqë partinë më të madhe në vend drejt zgjedhjeve të 2017-s.

ZGJIDHET ASAMBLEJA E PS, JA EMRAT FITUES

280 anëtarët e Asamblesë Kombëtare votuan Kryesinë e re të partisë

PËRJASHTIMI I BERISHËS NGA KUVENDI, REAGON PD-ja

Pas vendimit të Byrosë për të përjashtuar deputetin Sali Berisha për dhjetë dite nga jeta parlamentare, pas deklaratave të tij për ‘Armatosje të qytetarëve’, gjatë seancës së fundit plenare, ka reaguar zyrtarisht edhe PD.

BASHA NË FB: 25-VJETORI, KUVENDI NË GJENDJE TË MJERË

Deklarata e plotë e Bashës në Facebook.

BOTA