POLITIKE

ADEMI: BOJKOTI PËR TË DREJTAT E SHQIPTARËVE

DEPUTETJA E PD: PAS RIKTHIMIT NË KUVEND SHPRESOJMË REFLEKTOJË QEVERIA.24 dhjetori pritet të jetë dita kur opozita të rikthehet në Parlamentin e Shqipërisë pas bojkotit prej 5 muajsh. Deputetja e PD Voltana Ademi thotë se ky bojkot ishte si shkak i të drejtave që i janë mohuar shqiptarëve nga qeveria.

FRESH KONFERENCË PËR IDENTITETIN EUROPIAN

MË PAS PRITET QË FORUMI RINOR I PS SHKODËR TË ZHVILLOJË ZGJEDHJET.Forumi rinor i partisë Socialiste në Shkodër ka zhvilluar konferencën me temë “Identiteti Europian dhe diversiteti në një botë globale”.

“META NË VENDIN E GABUAR TEK 5-HERONJTË”

KRYETARI I PD ÇOBAJ: ZHVENDOSJA E BUSTIT NGA VARREZAT ISHTE E PALIGJSHME.“Kryetari i Parlamentit Ilir Meta zgjodhi vendin e gabuar për të festuar pavarësinë dhe 70-vjetorin e çlirimit duke vënë kurora me lule tek busti i 5 Heronjve të Vigut”. Kjo është deklarata e kryetarit të PD në Shkodër Ramiz Çobaj.

PD, FALENDERON QYTETARËT E SHKODRËS

ÇOBAJ: ME VEPRIMIN TUAJ, TREGUAT SE PD ËSHTË RIKTHYER NË PIEDESTALIN QË I TAKON.Kryetari I Partise Demokratike, Ramiz Çobaj, ka falënderuar te gjithë qytetaret shkodrane, per mbeshtetjen qe I kane dhëne protestës mbarëpopullore te 22 nëntorit.

PD, MBLIDHET KRYESIA PËR PROTESTËN

ÇOBAJ: MBËSHTETSIM BSPSH PËR TAKSAT E RRITURA E ÇMIMIN E ENERGJISË.Partia Demokratike e degës Shkodër ka zhvilluar një mbledhje me kryesinë për organizimin e kësaj force politike për protestën e 22 nëntorit që do të zhvillohet në Tiranë.

AKUZA PËR PD-në E POSTRIBËS

BEQIR SHABA: KRYETARI ALTIN SHABAJ DHE KLANI I TIJ SPIUNË E HAJDUTË. 

SHKODRANËT, “QAJNË” HALLET ME BASHËN

TË RINJTË SHOHIN TË VETMEN SHPRESË LARGIMIN NGA VENDI.Për qytetarët e Shkodrës vizita e kreut demokrat Lulzim Basha është parë si një mundësi për t’i shprehur shqetësimet e hallet e përditshme me të cilat përballen,dhe ankesat kryesore kanë qenë ato kundër qeverisë .

BUXHETI 2015-të, NESËR NË KUVEND

RAMA: KRENAR PËR ARRITJET E VITIT TË PARË QEVERISËS. Parlamenti pritet të miratojë nesër në seancë plenare pr/buxhetin 2015 dhe paketën fiskale që e shoqëron atë.

HALLET E NJERËZVE, BASHA NË SHKODËR

KRYETARI I OPOZITËS TUR VIZITASH, NË VAU DEJËS, SHKODËR DHE POSTRRIBË. Kryetari I opozitës Lulzim Basha, ne kuadër te turit te tij ne te gjithë Shqipërinë ka vizituar gjate së shtunës Qarkun e Shkodrës. Fillimisht Basha është ndalur ne Bashkine Vau Dejës, ku është takuar me banore dhe drejtues te njësive vendore ne ketë zone duke u njohur me problematikat qe po hasin çdo dite qofte banoret e zonave te nenshkodrës

VIZITA E RAMËS, REAGON PD

DEPUTETJA VOLTANA ADEMI E CILËSON VIZITËN SI NJË TURP PËR SHKODRËN. Partia Demokratike ka reaguar ne lidhje me viziten e kryeministrit Rama ne Qarkun e Shkodres. Nepermjet rrjetit social facebook, deputetja e Shkodres Voltana Ademi ka reaguar ne lidhje me viziten e se premtes se kryministrit duke e cilesuar ate si nje tallje per shkodren.

BOTA